مقاله

همه چیز در مورد انواع روشویی سرویس بهداشتی

اگر شما به دنبال روشویی سرویس بهداشتی برای خانه خود هستید با ما در این مقاله همراه باشید. روشویی یکی از مهم‌ترین اجزای یک سرویس بهداشتی می‌باشد. انتخاب یک سرویس روشویی می‌تواند در طراحی و زیبایی سرویس بهداشتی شما بسیار موثر باشد. امروزه طرح‌های مختلفی برای این محصول وجود دارد و همین عامل باعث گیج‌ شدن مشتریان خواهد شد. نکته‌ای که باید در انتخاب روشویی مدنظر داشت این است که این وسیله تا مدت زیادی از آن استفاده خواهید کرد و تعویض آن هزینه‌ای را برای شما به همراه خواهد داشت. پس در نتیجه باید تمامی موارد لازم را به هنگام خریداری مدنظر داشته باشید. در این مقاله ما همه چیز در مورد انواع روشویی سرویس‌بهداشتی را بررسی خواهیم کرد.

 

انواع روشویی سرویس بهداشتی

در گذشته روشویی معمولا از یک یا دو جنس تولید می‌شد و مدل‌های آن محدود بود. اما امروزه روشویی در مدل‌ها، جنس‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارد. روشویی‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند که این دو دسته در مدل‌های مختلف هستند. هرکدام از این دسته مزایا و معایبی دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

1.روشویی پایه‌دار

جنس این مدل روشویی به‌طورمعمول از چینی، سنگی، کابینت‌دار است. از جمله مزایای این روشویی تنوع طرح، سایز و قیمت مناسب است. از جمله معایب آن نظافت سخت‌، قدیمی بودن طراحی و قابل تنظیم نبودن ارتفاع است.

2.روشویی دیواری

جنس این مدل روشویی همانند روشویی پایه‌دار از چینی، سنگی، کابینت‌دار است. مزایای روشویی بدون‌پایه نظافت ساده وبهداشتی‌تر بودن آن و همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع است. معایب این مدل قیمت بالاتر نسبت به مدل بدون پایه است. 

در این قسمت فقط به‌صورت خلاصه توضیح دادیم. در ادامه این مدل‌ها به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

 

روشویی پایه‌دار

می‌توان گفت قدیمی‌ترین مدل بشمار می‌رود. در گذشته این مدل شامل یک کاسه روشویی و یک پایه نیم‌دایره که اکثرا از جنس چینی بود وجود داشت. اما امروزه این مدل در طرح‌ها و جنس‌های مختلف هم طراحی می‌شود.

مزایا و معایب روشویی پایه‌دار

  • در صورتی‌که نمی‌توانید لوله و اتصالات خود را در داخل دیوار بگذارید، بهترین گزینه برای شما روشویی پایه‌دار است.
  • یکی از مزایای این مدل روشویی این است که در سایزهای متنوعی تولید می‌شود و در نتیجه شما می‌توانید از آن برای سرویس‌های بهداشتی کوچک هم استفاده کنید.
  • از جمله معایب روشویی پایه‌دار این است که معمولی و قدیمی است.
  • نظافت این مدل روشویی بسیار سخت‌تر است.
  • قیمت این مدل روشویی مناسب‌تر است و این خود یک مزیت حساب می‌شود.
  • از دیگر عیوب این مدل قابل تنظیم نبودن ارتفاع است.

انواع روشویی پایه‌دار

1.روشویی پایه‌دار چینی

می‌‌توان گفت قدیمی‌ترین مدل روشویی، روشویی پایه‌دار چینی است و همه ما با آن آشنایی داریم. از گذشته از این مدل در سرویس‌های بهداشتی منازل استفاده می‌شد که نصب راحتی دارد. 

یکی از معایب این مدل این است که تنوعی در طرح و رنگ ندارد بنابراین انتخاب شما محدود است. این مدل برعکس روشویی‌هایی که از جنس سنگ هستند استحکام کمتری دارند. اما مزیتی که این مدل دارد این است که قیمت آن پایین است و همچنین نظافت آن راحت‌تر است.

از دیگر معایب این مدل این است که پیشخوانی برای قرار دادن وسایل مانند شوینده‌ها و وسایل بهداشتی ندارد.

 

همه چیز در مورد انواع روشویی سرویس بهداشتی

همه چیز در مورد انواع روشویی سرویس بهداشتی

 

2.روشویی پایه‌دار سنگی

استفاده از سنگ‌های طبیعی در ساخت وسایل آشپزخانه و سرویس بهداشتی مرسوم شده است. بیشترین جنسی که در این مدل روشویی استفاده می‌شود، سنگ مرمر است.

با توجه به نوع سنگ تنوع طرح و رنگ در روشویی‌های سنگی کم است و این کار را برای طراح داخلی سخت خواهد کرد.

این مدل مزیتی که نسبت به روشویی چینی دارد، استحکام و مقاومت در برابر ضربه محکم است. وزن زیاد این محصول در سخت بودن نصب آن به دلیل وزن آن از جمله معایبی است که در این محصول وجود دارد.

3.روشویی پایه‌دار کابینتی 

این مدل روشویی زیبایی و جلوه بهتری نسبت به سایر روشویی‌های پایه‌دار دارد. در روشویی کابینت‌دار تمامی لوله‌ها و اتصالات به وسیله کابینت پوشانده می‌شوند.

روشویی کابینتی مزایای زیادی دارد که بارزترین آن پیشخوانی برای نگهداری وسایل تزئینی و کمدی برای لوازم شخصی مانند مسواک و ریش‌تراش است.

از دیگر مزیت‌های این مدل کابینت تنوع بالا در طرح و سایز آن است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به فضای سرویس بهداشتی خود یک مدل روشویی کابینت‌دار را انتخاب کنید. این مدل روشویی نسبت به روشویی‌های سنگی و چینی وزن پایین‌تری دارند. در روشویی کابینتی جنس کاسه‌روشویی بیشتر از جنس چینی است.

 

همه چیز در مورد انواع روشویی سرویس بهداشتی

همه چیز در مورد انواع روشویی سرویس بهداشتی

 

روشویی دیواری 

این مدل روشویی ارتباطی با زمین ندارد و بر‌روی دیوار نصب خواهد شد. در برخی از این مدل روشویی، معمولا لوله و اتصالات توکار است و در نتیجه لوله‌ها مشخص نخواهد بود.

مزایا و معایب روشویی دیواری

در صورتی‌که فضای سرویس بهداشتی شما کوچک است بهترین انتخاب برای شما مدل دیواری است. نبود پایه باعث نظافت راحت‌تر باشد. یکی دیگر از مزایای این مدل روشویی، قابلیت تنظیم ارتفاع است. بنابراین این مدل برای افرادی که قد کوتاه‌تری دارند و همچنین افرادی که معلول هستند مناسب است. یکی از معایب این مدل روشویی قیمت بالاتر آن به نسبت روشویی پایه‌دار است.

انواع روشویی دیواری

1.روشویی دیواری چینی

این مدل نسبت به روشویی پایه‌دار از جنس چینی مایا و معایبی دارد. اولین مزیت آن نسبت به روشویی پایه‌دار چینی تنوع در طراحی و مدل‌های آن است. روشویی دیواری چینی بیشتر در مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نام دیگر روشویی دیواری چینی، روشویی نیم پایه است. 

 روشویی دیواری چینی معمولا زمانی بیشترین کاربرد را دارد که جایی برای لوله‌های توکار ندارید و همچنین علاقه‌ای هم به روشویی پایه‌دار ندارید. 

در روشویی دیواری چینی، باکسی برای نگهداری وسایل شخصی وجود ندارد. بنابراین شما می‌توانید برای آن یک باکس جداگانه‌ای قرار دهید.

2.روشویی دیواری سنگی

از آنجایی‌که در این مدل برعکس مدل پایه‌دار مکانی برای قرارگیری روشویی وجود ندارد و سنگ بر‌روی دیوار قرار می‌گیرد، درنتیجه برای نصب آن باید از اتصالات قوی و محکم استفاده شود.

 

همه چیز در مورد انواع روشویی سرویس بهداشتی

همه چیز در مورد انواع روشویی سرویس بهداشتی

 

3.روشویی دیواری کابینتی

این مدل روشویی برعکس مدل پایه‌دار آن، کابینت بر‌روی دیوار نصب می‌شود و با سطح زمین فاصله دارد. بعد از نصب کابینت، کاسه روشویی بر‌روی آن قرار میگیرد. کاسه روشویی در این مدل از جنس چینی است. یکی از مریت‌های این مدل این است که نظافت در مدل دیواری بسیار آسان‌تر است.

برای خواندن مقاله توالت فرنگی و وال هنگ، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها کلیک کنید.

 

به‌طورکلی روشویی دستشویی به دو‌دسته پایه‌دار و دیواری تقسیم‌بندی می‌شود. هرکدام از این مدل‌ها مزیت‌ها و معایبی دارد. اینکه شما کدام مدل را استفاده کنید بستگی به سلیقه شما، میزان فضای دستشویی و طراحی شما بستگی دارد. در این مقاله ما سعی کردیم تا انواع مدل روشویی، مزایا و معایب هرکدام را بررسی کنیم. در‌صورتی‌که شما قصد مشاوره و خرید دارید، می‌توانید با کارشناسان برتر‌ساوان در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *