مقاله

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

فلاش تانک‌ها از جمله لوازم اصلی هر سرویس بهداشتی است که افراد اغلب آن را با نام سیفون میشناسند. البته باید توجه داشته باشید که سیفون به طور کل با فلاش تانک تفاوت دارد و تعریف مخصوص به خودش را دارد. در حال حاضر انواع فلاش تانک در بازار موجود است که شما می‎توانید با توجه به نیاز خود انتخاب و در سرویس بهداشتی نصب کنید. در ادامه به بررسی کارایی فلاش تانک و تفاوت آن با فلاش والو خواهیم پرداخت.

 

فلاش تانک چیست؟

فلاش تانک در واقع یک مخزن آب است که معمولا پشت توالتها نصب می‌شود. فلاش تانک یک مخزن ورودی دارد و یک مخزن خروجی که از طریق لوله به کاسه توالت هدایت می‌شود. در گذشته از فلاش تانک برای تخلیه ضایعات داخل لوله استفاده می‌شد. فلاش تانک‌های قدیمی با آنچه که ما امروز می‌شناسیم تفاوت زیادی دارد.

 

انواع فلاش تانک

فلاش تانک‌ها بر اساس نصب به دو دسته روکار و توکار تقسیم می‌شوند. روکارها به چند بخش زمینی، توالت فرنگی، آنتی باکتریال و دوزمانه دسته‌بندی می‌شوند. نصب فلاش تانک‌های روکار به مراتب راحت‌تر خواهد بود و برای تعمیر آنها دردسر کمتری متوجه مصرف کننده خواهد بود.  در ادامه انواع فلش‌تانک‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

 

فلاش‌تانک روکار

می‌توان گفت اولین و قدیمی‌ترین نوع فلاش‌تانک، فلاش‌تانک روکار است. مدل فلش‌تانک روکار از منظر قیمت بسیار به‌صرفه‌تر خواهد بود. اما مشکلاتی مانند ایجاد سر‌و‌صدای زیاد و اشغال فضا بر‌روی دیوار از جملع معایب آن حساب می‌شود. از آنجایی‌که این مدل بر‌روی دیوار قرار می‌گیرد میزان هزینه آن نسبت به فلش تانک توکار بسیار پایین‌تر خواهد بود. یکی دیگر از معایب این مدل فلش تانک این است که زیبایی کمتری نسبت به فلش‌تانک توکار دارد.

فلاش‌تانک توکار

این مدل نسبت به فلش تانک روکار بسیتر زیبا‌تر و مدرن‌تر خواهد بود. البته میزان قیمت این مدل هم نسبت مدل فلاش‌تانک روکار بالاتر است. برای نصب این مدل مخزن آب شما درون دیوار قرار می‌گیرد و در نهایت دکمه تخلیه بر‌روی دیوار قرار می‌گیرد. در مدل توکار مخزن‌ها در اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلف ارائه می‌شوند. یکی از معایب این مدل هزینه بالای تعمیرات آن است و در صورت نیاز به‌تعمیز شما باید دیواری که مخزن درون آن قرار گرفته است را خراب کنید.

فلش‌توکار هم چندین مدل دارد که عبارتند از:

  • زمینی: عموما این نوع از فلاش تانک برای توالت ایرانی استفاده می‌شود و به دیوار وصل می‌شود.
  • توالت فرنگی: همانطور که از نام این فلاش تانک پیداست، به پشت توالت فرنگی متصل می‌شود.
  • آنتی باکتریال: این نوع از فلاش تانک دارای لایه آنتی باکتریال است که مانع نفوذ باکتری‌ها خواهد شد.
  • دوزمانه: این فلاش‌تانک‌ها از آب در دو مرحله و با حجم متفاوت استفاده می‌کند و قدرت تمیز کنندگی بیشتری دارند.

 

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

 

تفاوت فلاش تانک و فلاش والو

حال که با فلاش تانک و انواع آن آشنا شده‌اید باید بدانید که برخی از نمونه‌های موجود در بازار دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آنها را منحصر به فرد می‌کند.

یکی فلاش تانک‌هایی که احتمالا نامش به گوشتان خورده، فلاش والو است. فلاش والوها بیشتر در سرویس‌بهداشتی‌های پر رفت و آمد و عمومی کاربرد دارد.

فلاش والوها دارای قابلیت کشیدن سیفون به صورت اتوماتیک هستند و در این حالت، دیگر لازم نیست که افراد به صورت جداگانه آب مخزن را خالی کنند.

 فلاش والو ها انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها فلاش‌والو مغناطیسی است و به این صورت کار می‌کند که زمان خروج فرد از دستشویی به صورت اتوماتیک سیفون را می‌کشد و توالت را تمیز می‌کند.

از این جهت کاربردی که فلاش والو دارد با فلاش تانک‌ها متفاوت است.

برای خواندن مقاله توالت‌فرنگی و وال‌هنگ، ویزگی‌ها و تفاوت‌ها کلیک کنید.

 

در این مقاله انواع فلاش‌ تانک و فلاش والو را بررسی کردیم همچنین در این مقاله همچنین فلاش‌تانک روکار و توکار را توضیح دادیم. اینکه شما کدام را انتخاب کنید، به میزان هزینه‌، طراحی و فضای سرویس بهداشتی شما بستگی دارد. در صورتی‌که قصد خرید دارید می‌توانید با کارشناسان برترساوان در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *