مقاله

توالت‌فرنگی و وال‌هنگ، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها

مدتی طولانی است که برخی افراد با توجه به مزایای توالت فرنگی، استفاده از توالت ایرانی را کنار گذاشته‌اند. توالت فرنگی به طور معمول انتخابی لوکس‌تر محسوب می‌شود و با توجه به نیاز مصرف کننده، در اشکال مختلف وجود دارد. در این مقاله قصد داریم توالت‌فرنگی و وال‌هنگ را مورد بررسی قرار دهیم.

 

ویژگی‌های توالت فرنگی وال هنگ

همانطور که از اسم این توالت فرنگی پیداست، به معنی آویزان از دیوار است. در حالت کلی تمام تجهیزاتی گفته می‌شود که در سرویس بهداشتی، بدون پایه به دیوار متصل می‌شود.

تمامی قطعات توالت فرنگی وال هنگ داخل دیوار قرار می‌گیرد. مخزن ساخته شده از پلاستیک آن که از جنس پلی‌استایرن است، پشت دیوار قرار می‌گیرد، چاچوبی از جنس چدن یا فولاد قابل حمل آن بین دو ناودانی که برای پشتیبانی نصب شده قرار می‌گیرد.

کاسه بالای شناور قرار دارد و از طریق دیوار پوشیده شده و لوله‌کشی و قطعات داخل دیوار قرار دارد و تنها اکسسوری‌هایی مانند شیر توالت، روی قرار دارد.

ویژگی‌های توالت فرنگی معمولی 

توالت فرنگی معمولی روی زمین نصب می‌شود و در دو مدل، یک تکه و دو تکه در بازار عرضه می‌شود.

توالت فرنگی یک تکه دارای مخزن معمولی و نشیمن‌گاه است و در مدل دو تکه، مخزن توالت فرنگی و نشیمن‌ به صورت جدا از هم هستند و زمان نصب به هم متصل می‌شوند.

 

توالت‌فرنگی و وال‌هنگ، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها

توالت‌فرنگی و وال‌هنگ، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها

 

تفاوت‌های توالت فرنگی معمولی و وال هنگ

تفاوت‌های قیمتی

توالت فرنگی وال هنگ یک محصول جدید و مدرن محسوب می‌شود و مدت زمان کمی است که در بازار عرضه شده. با توجه به طراحی مدرن و لوکس آن و مزایای آن، به خصوص از جنبه زیبایی بخشیدن به محیط، گران‎‌تر از توالت‌ فرنگی‌های معمولی است.

تفاوت‌های ظاهری و زیبایی

توالت فرنگی وال هنگ نسبت به توالت فرنگی معمولی جای کمتری را اشغال می‌کند و زیبایی بیشتری را به محیط می‌دهد و محیط را لوکس‌تر می‌کند.

تفاوت در روش تخلیه

برای تخلیه توالت فرنگی وال هنگ، باید از دوو کلیدی که روی دیوار تعبیه شده استفاده کرد. به طور کلی توالت فرنگی وال هنگ با دو روش تخلیه در بازار وجود دارد. مدل تخلیه واش دون (wash down) و مدل تخلیه سیفونی.

در تخلیه به روش واش دون، با به کارگیری مجرای بزرگتر برای تخلیه، مصرف‌کنندگان کمتر با مشکل گرفتگی سیفون مواجه می‌شوند و میزان آب مصرفی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

در توالت فرنگی معمولی فقط از روش سیفونی استفاده می‌شود.

 

توالت‌فرنگی و وال‌هنگ، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها

توالت‌فرنگی و وال‌هنگ، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها

 

تفاوت در فلاش تانک

در توالت فرنگی وال هنگ، فلاش تانک داخل دیوار قرار می‌گیرد و هیچ لوله و اتصالاتی در دید قرار ندارد.

اگر در استفاده از توالت فرنگی وال هنگ به مشکل بر بخورید، برای تعمیر آن راه سختی را در پیش خواهید داشت. چرا که باید دیوار را خراب کنید و به علاوه آن قطعات آن قیمت بالایی دارند.

برای تعمیر توالت فرنگی‌های معمولی، زحمت چندانی نخواهید داشت و به راحتی و بدون هزینه بالا می‌توانید به تعمیر آن بپردازید.

 

تفاوت در نحوه نصب

نصب توالت فرنگی وال هنگ شرایط به خصوصی دارد  بهتر است پیش از کامل شدن ساخت خانه به آن اضافه شود.

اما برای نصب توالت فرنگی معمولی نیازی به کندن دیوار و مقدمات این چنینی ندارید.

لوله‌کشی به کار رفته در این نوع توالت فرنگی نیز پیچیده نیست و حتی بدون حضور متخصص نیز می‌توان آن را نصب کرد.

 

برای خواندن مقاله برای خرید شیرآلات به چه نکاتی باید توجه کرد کلیک کنید.

 

بسیاری از خانه‌ها امروزه از دونوع توالت‌فرنگی معمولی و یا وال هنگ استفده می‌کنند. در این مقاله ما سعی کردیمم ویژگی‌ها و همچنین تفاوت‌های هرکدام از این محصولات را بیان کنیم. اینکه کدام نوع را شما انتخاب کنید بستگی به سلیقه شما و همچنین اندازه سرویس بهداشتی شما بستگی دارد. به عنوان مثال وال هنگ برای خانه‌هایی با سبک مدرن استفاده می‌شود، اما قیمت آن نسبت به توالت فرنگی هم بیشتر است. اگر قصد خرید دارید می‌توانید از طریق مشاوران برترساوان در ارتباط باشید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *