مقاله

بررسی توالت فرنگی وال هنگ، مزایا و معایب

بسیاری از خانه‌ها علاوه بر توالت ایرانی از توالت فرنگی هم استفاده می‌کنند. توالت فرنگی به دو صورت توالت فرنگی عادی و توالت فرنگی وال هنگ موجود است. وال هنگ به معنی آویزان است. یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مهندسان استفاده از وسایلی است که فضای کمتری را اشغال کنند. یکی از دلایل تولید وال هنگ این است که این وسیله فضای کمتری را نسبت به توالت فرنگی عادی اشغال می‌کند و همچنین ظاهری مدرن‌تری هم دارد. در این مقاله قصد داریم توالت فرنگی وال هنگ، مزایا و معایب را بررسی کنیم.

 

وال هنگ چیست؟

وال هنگ(Wall Hung) به معنی آویزان از دیوار است. به صورت عمومی این واژه را می‌توان به تمام تجهیزاتی که پایه ندارند و از دیوار آویزان می‌شود را به‌کار برد. همانطور که در قسمت بالایی اشاره شد همیشه مهندسان معمار و طراحی دکوراسیون به دنبال این هستند که از کمترین فضا، بیشترین استفاده را ببرند. بنابراین مهندسان معمولا از وسایلی استفاده می‌کنند که کمترین فضا را اشغال کنند. توالت فرنگی وال هنگ به نسبت توالت فرنگی معمولی فضای کمتری را اشغال می‌کند. بنابراین با توجه به فضای کم بعضی از خونه‌ها، مهندسان ترجیح می‌دهند که از وال هنگ استفاده کنند.

یکی از ویژگی‌های توالت فرنگی وال هنگ نسبت به توالت فرنگی معمولی این است که ساختار مدرن‌تری دارد، بنابراین بسیاری از ساختمان‌های مدرن ترجیح به استفاده از این محصول را دارند. 

تجهیزات وال هنگ به صورت توکار درون دیوار قرار می‌گیرد و از این طریق فضای کمتری را اشغال خواهد کرد. 

استفاده از وال هنگ نه تنها مزیت‌های فراوانی دارد برای دکوراسیون شما دارد، بلکه استفاده از روش‌های بهینه‌سازی گردش آب و فاضلاب، باعث صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در برق و آب مصرفی دارد.

 

برای خواندن مقاله توالت فرنگی و وال هنگ، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها کلیک کنید.

 

جنس وال هنگ چه ویژگی باید داشته باشد؟

توالت فرنگی وال هنگ باید از استحکام و مقاومت مناسبی برخوردار باشد، بنابراین باید از ماده مناسبی ساخته شود. این متریال باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • مقاومت وال هنگ باید به صورتی باشد که با ضربه‌های کوچک ترک نخورد.
  • تحمل وزن افراد را داشته باشد. دلیل این عامل هم این است که وال هنگ بر‌روی دیوار نصب می‌شود.
  • مقاومت متریال بسیار مهم است، اما نمی‌توان از موادی خشن، مانند سیمان ساخته شود.
  • از آنجایی‌که با آب به صورت مستقیم در ارتباط است، بنابراین نباید رطوبت روی آن اثر بگذارد و همچنین آب نفوذ نکند.
  • جنس وال هنگ باید به‌صورتی باشد که نظافت آن باید به راحتی انجام شود.

در نتیجه بهترین ماده‌ای که باید در ساخت وال هنگ به کار گرفته می‌شود، سرامیک است. البته سرامیک آن باید لعاب‌کاری با کیفیت و آنتی باکتریال باشد.

 

بررسی توالت فرنگی وال هنگ، مزایا و معایب

بررسی توالت فرنگی وال هنگ، مزایا و معایب

 

مزایای وال هنگ

استفاده بهینه از فضا

یک توالت فرنگی معمولی به طور معمول دارای فلاش تانک، شیلنگ، پایه و شیر پرکن است که هرکدام به تنهایی فضای زیادی را به همراه کاسه توالت به خود اختصاص می‌دهند. اما در وال هنگ تمامی موارد درون دیوار قرار می‌گیرد و فقط کاسه توالت از طریق دیوار آویزان می‌شود. بنابراین اگر فضای کمی دارید بهتر است از وال هنگ استفاده کنید.

استحکام و مقاومت بالاتر

تجهیزات و لوله‌کشی‌های معمولی روی پایه نصب با با استفاده از پیچ به دیوار متصل می‌شوند. تجهیزات توالت  فرنگی معمولی بسیار ضعیف‌تر هستند. تجهیزات وال هنگ به دلیل اینکه از کل محیط دیوار، و نه یک پایه، به عنوان تکیه‌گاه استفاده می‌کنند. بنابراین مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و تکانش دارند.

نظافت و شستشوی آسان

نظافت برای بسیاری از افراد بسیار مهم است بنابراین کاسه باید به صورتی طراحی شود که نظافت به راحتی صورت بگیرد. از آنجایی‌که وال هنگ پایه ندارد بنابراین نظافت و شستشوی آن بسیار راحت‌تر از توالت فرنگی معمولی است.

کاهش صدا به هنگام نظافت

استفاده از سیفون سرو‌صدای بسیاری را تولید می‌کندو این موضوع زمانی‌که شما مهمان دارید بسیار بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. یکی از مزیت‌های وال هنگ نسبت به توالت فرنگی معمولی صدای کم به هنگام استفاده از سیفون است. دلیل این کم بودن صدا این است که لوله‌ها و فلاش تانک وال هنگ درون دیوار قرار می‌گیرد.

تنظیم ارتفاع

سرویس توالت فرنگی معمولی به دلیل اینکه به صورت آماده تهیه شده است، بنابراین ارتفاع آن ثابت است. اما از آنجایی‌که وال هنگ بر‌روی دیوار نصب خواهد شد به شما این امکان را می‌دهد که ارتفاع مناسب را انتخاب کنید.

مصرف کم آب

تجهیزات وال هنگ به نسبت توالت فرنگی‌های معمولی تکنولوژی جدیدتری دارد. به عنوان مثال شیرهای آب مرتبط با سرویس وال هنگ یا فلاش تانک‌ها با استفاده از این تکنولوژی‌های جدید می‌توانند مصرف آب را تا 30 درصد کاهش دهند.

 

بررسی توالت فرنگی وال هنگ، مزایا و معایب

بررسی توالت فرنگی وال هنگ، مزایا و معایب

 

معایب وال هنگ

نصب دشوار

یکی از معایب وال هنگ سخت بودن نصب آن در سرویس بهداشتی است. برای شما بسیار پیش آمده که خودتان با استفاده از یک آچار توانسته‌اید شیرآلات خود را تعمیر کنید. اما از آنجایی‌که تجهیزات وال هنگ درون دیوار قرار می‌گیرد برای نصب شما باید از یک متخصص استفاده کنید. این نکته را مد نظر داشته باشید که در صورتی‌که شما هنگام نصب وال هنگ از متخصص استفاده نکنید گارانتی شما باطل خواهد شد و شرکت مسئولیتی را قبول نخواهد کرد.

وجود فضای کافی بر‌روی دیوار

برای نصب وال هنگ شما باید فضای کافی بر‌روی دیوار داشته باشید تا بتوانید آن را نصب کنید. در صورت استفاده از وال هنگ شما نیاز دارید که تجهیزات آن را مانند فلاش تانک را درون دیوار قرار دهید. بنابراین استفاده از دیوار کم قطر و نازک برای شما مناسب نیست. یکی دیگر از معایب وال هنگ این است که ممکن است لوله‌های آب نشت کند.

تعمیرات سخت و مشکل

تعمیرات توالت فرنگی معمولی به نسبت وال هنگ بسیار راحت‌تر است. بنابراین یکی از معایب اصلی وال هنگ سخت بودن تعمیرات است. دلیل این عامل هم این است که تمامی تجهیزات وال هنگ درون دیوار قرار میگیرد. بنابراین هزینه تعمیر و نگهداری این نوع توالت فرنگی بسیار بالاتر است.

قیمت بالاتر

هزینه و قیمت وال هنگ به نسبت توالت فرنگی معمولی بسیار بالاتر است. علاوه بر بالاتر بودن قیمتی وال هنگ به نسبت توالت فرنگی، هزینه نگهداری و قطعات آن به نسبت بالاتر است.

 

در این مقاله ما توالت فرنگی وال هنگ، مزایا و معایب آن را بررسی کردیم. اینکه شما برای سرویس بهداشتی خود از وال هنگ استفاده کنید بستگی به سلیقه شما دارد. مصرف کم آب، زیباتر بودن، مدرن بودن و اشغال کم فضای محیط از جمله مزیت‌های وال هنگ است. از طرفی بالا بودن هزینه و قیمت، تعمیرات و سخت بودن نصب از معایب آن است. در صورتی‌که شما قصد مشاوره و خرید وال هنگ دارید می‌توانید با کارشناسان برتر‌ساوان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *