مقاله

نکات مهم به هنگام خرید جکوزی باید بدانیم

نکات مهم به هنگام خرید جکوزی

حمام هر خانه محل آرامش اعضای خانواده است و تقریبا تمام ما بر این موضوع اتفاق نظر داریم.  هرچه سرویس حمام کامل‌تر باشد؛ میزان لذت و آرامش افراد بعد از یک روز طولانی بیشتر خواهد بود. با مدرن شدن خانه‌ها جکوزی یکی از آپشن‌های خانه‌ها به شما می‌رود. در صورتی‌که شما می‌خواهید در حمام خانه ود جکوزی قرار دهید بهتر است که نکاتی را قبل از خرید محصول بدانید. پس اگر شما قصد انجام چنین کاری را دارید با ما در این مقاله همراه باشید تا نکات مهم در مورد خرید جکوزی را با یکدیگر بررسی کنیم.

 

جکوزی چیست؟

جکوزی محیطی در حمام و سرویس بهداشتی است که معمولا به صورت حوضچه است و آب با جت‌های تعبیه شده در آن با سرعت به بیرون پرتاب می‌شود و نقش ماساژور را ایفا می‌کند و در کاهش دردهای عضلانی و خستگی، تاثیر به سزایی دارد.

در جکوزی از تجهیزاتی استفاده می‌شود که با استفاده از آنها حباب آب ایجاد می‌شود و آب را به صورت پرتابی از دیواره‌ها و کف، به حوضچه می‌فرستند.

برای خواندن مقاله نکات مهم به هنگام خرید وان حمام خانگی باید بدانیم کلیک کنید.

انواع جکوزی

جکوزی‌ها در فرم و شکل‌های مختلفی عرضه می‌شوند. این فرم‌ها می‌توانند دایره، مستطیل، بیضی یا مربع باشند. جکوزی ها به صورت یک نفره و دونفره تولید میشوند و نحوه قرارگیری آنها در سرویس، بستگی به فرم معماری فضا دارد. به صورت کلی گزینه‌های زیادی برای انتخاب جکوزی در بازار وجود دارد و می‌توانید به سلیقه خودتان و با خیال راحت انتخاب کنید.

 

اجزای جکوزی خانگی

تجهیزات اکثر وان‌های جکوزی یکسان است، اما در مواردی ممکن تجهیزات بیشتری با توجه به نیاز شما داشته باشند.

تجهیزات معمول وان های جکوزی:

 • شیرآلات
 • موتور یا پمپ اصلی
 • لوله‌های هدایت کننده
 • نازل‌های خروجی
 • چاهک خروج آب 

تجهیزات بیشتر:

 • پنل‌های جلو و بغل جکوزی
 • شاسی وان جکوزی
 • زیر سری وان جکوزی
 • جت‌های جکوزی
 • بلوئر یا پمپ هوادهی در کف
 • سیستم حافظ جان

 

نکات مهم به هنگام خرید جکوزی باید بدانیم

نکات مهم به هنگام خرید جکوزی

 

مزایای وجود وان جکوزی در سرویس حمام

1.ماساژ آبی

فشار آبی که از نازل‌های وان جکوزی خارج می‌شود تا حد قابل توجهی بیشتر از فشار آب عادی در استحمام است و باعث از بین رفتن دردهای عظلانی و ریلکس شدن عضلات بدن می‌شود. بعد از یک روز طولانی یا بعد از یک ورزش سنگین جکوزی می‌تواند کمک شایانی به شما بکند.

2.رفع فشار و استرس

برای مدتی در وان جکوزی دراز بکشید و چشم‌های خود را ببندید. حتی تصور آن هم به شما احساس آرامش و جدا شدن از استرس زندگی روزمره را می‌دهد.

3.گردش خون

فشار و گرمای آب موجب گشادتر شدن رگ های خونی  در نهایت گردش بهتر خون در بدن می‌شود.

4.سوختن کالری

به ازای سپری کردن هر 15 ثانیه در وان جکوزی، 17 کالری می‌سوزانید و این می‌تواند خبر خوبی برای طرفداران لاغری و چربی سوزی باشد.

5.رفع درد

جکوزی برای دردهای استخوانی و عضلانی بسیار کمک کننده خواهد بود و از طرف اکثر متخصصین نیز پیشنهاد می‌شود.

میزان مصرف آب در جکوزی‌های خانگی

ممکن است تصور کنید که در جکوزی، با چنین سیستم و کارکردی ممکن است مصرف آب افزایش پیدا کند و بیشتر از استحمام معمولی آب استفاده شود.

جالب است بدانید که عموما در جکوزی، مصرف آب تا حد قابل توجهی کمتر می‌شود و اگر به اعداد استناد کنیم؛ در استحمام عادی چیزی در حدود 180 لیتر آب مصرف می‌شود و این در حالتی است که این عدد در جکوزی‌های خانگی؛ 60 لیتر است. یعنی کمتر از نصف آب مصرف شده در استحمام معمولی.

 

نکات مهم در خرید وان جکوزی

همانطور که می‌دانید؛ وان جکوزی کالایی لوکس و گران قیمت محسوب می‌شود و به علاوه هزینه بالای آن، نصب و راه اندازی آن هم کار راحتی نیست و باید توسط متخصص نصب شود. و باید بدانید 

که بعد از خرید و راه‌اندازی هم، تعویض آن کار راحتی نخواهد بود.

اندازه متناسب

همانطور که پیش‌تر گفته شد، وان‌ها در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند و از 2 تا 10 نفره متغیر هستند.

فرم وان هم مهم است و باید نوعی از وان انتخاب شود که به فضای سرویس شما بخورد و تا متعارف به نظر نرسد.

باید فضای سرویس خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن، وان جکوزی مناسب را انتخاب کنید. 

سیستم تصفیه آب

ممکن است که برخی از وان ها این ویژگی را نیز داشته باشند و این مساوی است با هزینه بیشتر. بهتر است بدانید که سیستم تصفیه آب، بیشتر مناسب فضاهایی مثل استخرها است و کاربرد چندانی در جکوزی‌های خانگی ندارد.

جت‌های پاششی

باید هنگام خرید وان جکوزی به این نکته توجه کنید که میزان و شدت آبی که از جت‌ها خارج می‌شود چگونه است. چرا که اگر این فشار بیشتر از حدی باشد، ممکن است برای برخی افراد آزار دهنده باشد.

برخی از جت‌های آب به دمنده هوا مجهز هستند که با ایجاد تلاطم باعث افزایش تاثیر ماساژ گونه جکوزی می‌شود.

گرم‌کن

آب جکوزی‌ها به دو صورت برقی یا گازی گرم می‌شوند. جکوزی‌های خانگی معمولا مجهز به گرم‌کن برقی هستند و برخی از آنها گرم‌کن ندارند و باید به صورت جداگانه تهیه شود. در این صورت هم باید به اندازه وان و گرم‌کن توجه داشته باشید که متناسب باشند.

محل نشستن

از دیگر مواردی که ممکن است به آن توجه چندانی نشود، محل نشستن وان جکوزی است. این مورد و نوع آن بستگی به نوع مصرف شما دارد. مصارف وان جکوزی ممکن است از درمانی، سرگرمی و مصارف خانگی، با هم تفاوت دارند.

در برخی از جکوزی‌ها محلی برای دراز کشیدن وجود دارد که مناسب ریلکس کردن و استراحت هستند.

در مصارف درمانی محل نشستن به گونه‌ای طراحی شده که محل‌هایی مثل گردن و کمر در معرض جت‌های ماساژور قرار می‌گیرند.

 

نکات مهم به هنگام خرید جکوزی باید بدانیم

نکات مهم به هنگام خرید جکوزی

 

نکاتی که در تعیین قیمت وان‌های جکوزی تاثیرگذار هستند

جنس بدنه

ممکن است از ورق‌های متفاوتی در ساخت وان استفاده شود، اما یکی از با کیفیت ترین ورقه‌ها در ساخت بدنه، جنس اکرلیک است

شاسی بدنه

زمانی که از ساشی‌های استیل ضد زنگ استفاده می‌شود، قیمت وان هم افزایش پیدا می‌کند. در نمونه‌های ارزان‌تر از شاسی‌های آهنی استفاده می‌شود که طبیعتا عمر کمتری نسبت به شاسی‌های استیل دارند.

زیرآب وان 

زیرآب برای تخلیه آب وان استفاده می‌شود که دو حالت اتوماتیک و پدالی دارد که در مدل اتوماتیک تخلیه آب به وسیله یک دکمه که روی بدنه وان تعبیه شده انجام می‌شود و در مدل پدالی، تخلیه آب به وسیله یک پدال و با ضربه پا انجام می‌شود.

لوازم جانبی

این لوازم متشکل هستند از زیر سری، دستگیره و پانل، که در قیمت تمام شده بسیار تاثیرگذار هستند.

شرکت سازنده

نوع شرکت و داخلی یا خارجی بودن آن در تعیین قیمت وان حائز اهمیت است.

در نهایت، وجود وان جکوزی در منزل از بسیاری از جهات می‌توانند کمک کننده  باشد و دقت به این نکات قبل خرید، برای انتخاب بهتر خالی از لطف نخواهد بود.

 

 

در این مقاله ما سعی کردیم که که تمام نکات مهم در مورد خرید جکوزی را بررسی کنیم. اگر قصد خرید جکوزی برای خانه خود را دارید بهتر است در ابتدا نکات مهم در مورد مدل جکوزی، آپشن‌ها و اندازه را بدانید و سپس اقدام به خرید کنید. فروشگاه اینترنتی برتر ساوان نمایندگی وان و جکوزی پرشیانا و آریانا آماده ارائه هرگونه مشاوره درباره وان و جکوزی به شما عزیران است. در صورتی‌که قصد خرید وان و جکوزی دارید می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *