مقاله

قیمت وان جکوزی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت وان جکوزی به چه عواملی بستگی دارد؟

این روزها بسیاری از افراد علاقه‌مند هستند که برای حمام خود از وان و جکوزی استفاده کنند. برای خرید وان و جکوزی نکاتی را باید در نظر گرفت که در تعیین قیمت آن بسیار موثر است. به عنوان مثال نوع جنس، اندازه، نوع جت و سایر عامل‌های دیگر در تعیین قیمت بسیار موثر است. در این مقاله ما می‌خواهیم بدانیم قیمت وان جکوزی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

وان جکوزی چیست؟

وان جکوزی یکی از وسایل کاربردی در حمام است که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است. همه‌ی ما با کلمه وان آشنا هستیم. وان حمام یک حوضچه است که فقط دارای یک ورودی و خروجی برای آب است. اما جکوزی به وانی گفته می‌شود که امکاناتی بیشتر از وان حمام دارد. جکوزی از یک کابینت بیرونی تشکیل شده است که پوسته را در جای خود نگه می‌دارد. جکوزی همچنین دارای پمپ‌هایی برای گردش آب داخل و خارج وان، جت برای ماساژ عضلات دارند. همچنین برخی از دیگر از وان و جکوزی امکاناتی مانند باند برای پخش موزیک دارد. در مقاله‌های گذشته با به طور کامل در مورد وا و جکوزی صحبت کرده‌ایم.

برای خواندن مقاله وان و جکوزی مدرن چه ویزگی دارد؟ کلیک کنید.

عوامل اثر‌گذار بر قیمت وان جکوزی

در این قسمت قصد داریم که عوامل اثر‌گذار در قیمت وان و جکوزی را بررسی کنیم.

مواد پوسته وان جکوزی

پوسته وان آب گرم معمولا از پلاستیک اکریلیک، وینیل یا روتامولد ساخته می‌شود. بنابراین نوع پوسته وان و جکوزی بر هزینه دستگاه بسیار تاثیر گذار است.

اکریلیک

با‌دوام‌ترین نوع پوسته جکوزی از اکریلیک ساخته شده است. تولید‌کنندگان یک ورقه آکریلیک را ذوب می‌کنند و سپس بعد از ذوب کردن روی یک قالب قرار می‌دهند. جکوزی‌هایی که از پوسته اکریلیک ساخته شدن سنگین هستند. نصب این نوع جکوزی سخت است. یکی از ویژگی‌هایی که این نوع جکوزی‌ها را متفاوت می‌کند دوام و توانایی حفظ دما است. جکوزی‌هایی که پوسته آن از اکریلیک ساخته شده است نسبت به پوسته‌های پلاستیکی وینیل و رکتوم گرون‌تر است.

وینیل

آسترهای وینیل در جکوزی‌های آب گرم متصل به استخرهای شنا در زمین رایج است. تولید‌کنندگان با قرار دادن وینیل روی یک قاب ساخته شده از سیمان یا مواد محکم دیگر، آسترهای وینیل را برای شکل دادن به آستر می‌سازند. این مدل وان‌ها نسبت به وان‌های اکریلیک ازران‌تر است. این مدل از وان گرما را به خوبی حفظ نمی‌کنند، که باعث می‌شود موتور در جکوزی شما سخت کار کند و همین عامل باعث افزایش هزینه برق خواهد شد. این مدل پوسته وان و جکوزی نسبت به سایر مواد پوسته جکوزی دوام کمتری دارد.

پلاستیک روتومولد شده

این مدل از جکوزی  ساخته شده از پلی‌اتیلن، که سبک وزن و قابل حمل هستند. آنها از پودر پلاستیکی ساخته می‌شوند که به قالب اضافه می‌شود و ذوب می‌شود. وان‌های گرم پلاستیکی روتومولد از نظر عملکرد بهتر از وان‌های وینیل هستند، اما در حفظ گرما عالی نیستند. بنابراین با توجه به قیمت بالای وان های اکریلیک شما می‌توانید از وان‌های روتومولد استفاده کنید.

 

قیمت وان جکوزی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت وان جکوزی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

نوع وان و جکوزی

یکی از عوامل اثر گذار در قیمت وان جکوزی نوع آن است. که در این قسمت ما انواع را به دو دسته روی زمین و داخل زمین تقسیم بندی کردیم.

روی زمین

این مدل رایج‌ترین مدل وان و جکوزی است. هزینه نصب این مدل به دلیل نیاز نداشتن به حفاری، ارزان‌تر است. این مدل جکوزی در صورت نیاز به تعمیر، هزینه کمتری را برای افراد به همراه دارد. معمولا اگر فضای حمام شما کوچک است و به راحتی نمی‌توان عبور و مرور کرد، قطعا گزینه مناسبی برای حمام شما نخواهد بود.

داخل زمین

این مدل جکوزی به دلیل اینکه نیاز به حفاری دارد و نصب آن سخت است، در نتیجه هزینه آن بالا خواهد بود. به غیر از اینها عواملی چون کابل‌کشی‌های برقی، اتصالات گاز و لوله‌کشی در افزایش هزینه موثر هستند.

 

قیمت وان جکوزی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت وان جکوزی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

ویژگی‌ و امکانات جانبی وان و جکوزی

در کنار مواردی که گفت شده ویژگی و امکانات جانبی هستند که باعث افزایش قیمت آن می‌شود. به عنوان مثال هر چقدر تعداد جت‌ها بالاتر باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد. اگر جکوزی ما دارای ماساژور باشد باز هم به هزینه آن اضافه خواهد شد. امکانات دیگری مانند بلوتوث، باند و نور‌ پردازی در کنار جکوزی می‌تواند در روند بالا رفتن قیمت آن بسیار موثر باشد.

 

در این مقاله ما به عوامل اثر گذار در قیمت وان جکوزی اشاره کردیم. به‌طورکلی نوع موادی که از کوزی را می‌سازند، نوع توکار یا روکار بودن آن، همچنین امکانات جانبی از جمله عوامل اثر‌گذار در تعیین قیمت وان جکوزی هستند. اگر شما هم قصد انجام خرید وان جکوزی را دارید می‌توانید با کارشناسان برتر‌ ساوان در ارتباط باشید. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *