مقاله

نکاتی که قبل از خرید لوله و اتصالات باید دانست

نکاتی که قبل از خرید لوله و اتصالات باید دانست

با پیشرفت صنایع ساختمان سازی، نیاز به لوله و اتصالات مختلف روز‌به‌روز رو در حال افزایش است. در این میان لوله و اتصالات زیادی در بازار عرضه می‌شود که بهتر است قبل از خرید نکاتی در مورد آن بدانید. در این مقاله به بررسی نکاتی که قبل از خرید لوله و اتصالات باید بدانید می‌پردازیم.

 

ویژگی لوله و اتصالات

بخش لوله کشی و اتصالات در ساختمان، از اهمیت بالایی برخوردار است. از آن‌جایی‌که بخش مهمی از زیربنا ساختمان است و در داخل دیوارها یا سطح زمین به کار می‌رود، باید توجه داشت تا به درستی نصب و اجرا شود اگر در آینده لوله ای دچار نشتی یا خرابی شود، باید مستلزم هزینه‌ی بیشتری شوید. از ویژگی های لوله و اتصالات خوب می توان اتصال‌پذیری راحت، جریان‌پذیری عالی، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و مقاومت در برابر سایش می‌باشد.

برای خواندن مقاله آشنایی با انواع لوله و اتصالات پلاستیکی و کاربرد آنها کلیک کنید.

استاندارد محصول

یکی از روش‌های تشخیص مرغوبیت لوله و اتصالات، توجه به نشان استاندارد حک شده بر روی آن است. بهتر است در هنگام خرید از فروشنده بخواهید استاندارد و درجه یک بودن آن را تضمین کند. 

 

نکاتی که قبل از خرید لوله و اتصالات باید دانست

نکاتی که قبل از خرید لوله و اتصالات باید دانست

 

کاربرد و انواع مختلف

با پیشرفت روز افزون بازار تاسیسات لوله و اتصالات، لوله های پلیمری زیادی وارد این بازار شدند و کاربرد آن‌ها روز‌به‌روز در حال افزایش است. لوله های پلیمری، رسوب پذیری ناچیز، مقاومت کششی بالا و نصب راحت و سبک در زمان کوتاه را دارند. امروزه لوله کاروگیت یکی از بهترین نوع لوله و اتصالات در بازار است. از ویژگی‌های این لوله می‌توان به عمر طولانی، مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش و مقاومت در برابر خوردگی و مواد شیمیای مانند باز‌ها و اسید‌ها می باشد. پلی اتیلن، PVC و UPVC نیز جزو لوله های باکیفیتی است که کاربرد زیادی دارد و می‌توان از آن‌ها در لوله‌کشی استفاده کرد.

شناخت برند

از مهم ترین نکات در انتخاب یک لوله مناسب شناخت برند و شرکت سازنده ی اتصالات است. از جمله برند‌های معروف و با‌سابقه می‌توان به لوله گستر گلپایگان، یزد پلیمر و پلیران اتصال نام برد.  

 

نکاتی که قبل از خرید لوله و اتصالات باید دانست

نکاتی که قبل از خرید لوله و اتصالات باید دانست

 

قیمت لوله و اتصالات

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشت مقرون به‌صرفه بودن آن برای شماست. باید یادتان باشد که نباید قیمت پایین را فدای کیفیت کنید تا بهترین کیفیت و تصمیم را داشته باشید. نکته‌ی بعدی که باید به آن توجه کنید، اصل بودن کالا است. متاسفانه در کشور ما برخی شرکت‌ها به تولید لوله و اتصالات تقلبی مشغول‌اند و این کار باعث شده تا لوله و اتصالات تقلبی به جای اصل به دست مشتری برسد. 

برای خواندن مقاله اتصالات پلی اتیلن و ویژگی‌های آن کلیک کنید.

زمان مناسب برای خرید لوله و اتصالات

 لوله کشی از ابتدایی‌ترین مراحل ساختمان است. باید در خرید لوله و اتصالات زمان درست خرید را بدانیم. لوله و اتصالات در ساختمان از اقلامی است که هرچه سریع‌تر خریداری شود بهتر است. در نتیجه به این مورد نیز باید توجه ویژه ای داشت.

 

در این مقاله موارد اولیه و اصولی را بررسی کردیم. شما می‌توانید با دانش و آگاهی خودتان و کمک گرفتن از مشاوران این حوزه، خرید امن و به صرفه‌ای داشته باشید. کارشناسان و مشاوران برتر‌ساوان می‌توانند شما را در این راه کمک کنند تا بهترین تصمیم را بگیرید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *