مقاله

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

یکی از وسایل حیاتی برای حمام و آشپزخانه کف‌شور است. به زبان ساده کفشور، رابط میان ساختمان و لوله‌های فاضلاب است. این وسیله برای سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه، بالکن و تمام قسمت‌هایی که نیاز به تخلیه آب وجود دارد تعبیه می‌شود. کفشورها انواع مختلفی دارد. در این مقاله ما قصد داریم انواع مدل‌های کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها را بررسی کنیم.

 

انواع کفشور

کفشورها انواع مختلفی دارد که می‌توان آن‌ها را از نظر جنس، و شکل ظاهری دسته بندی کرد. اینکه شما کدام را انتخاب کنید به سلیقه شما و همچنین محل قرارگیری کفشور بستگی دارد. در ادامه انواع کفشور را معرفی خواهیم کرد.

انواع کفشور از نظر شکل ظاهری

کفشور از نظر شکل ظاهری به صورت مربعی و خطی تقسیم‌بندی می‌شود. هر‌دو نوع این کفشور از جنس سرامیکی و پلاستیکی هستند.

کفشور مربعی

یکی از انواع کفشورها، کفشور مربعی است. این مدل و از جنس پلاستیکی بیشترین کاربرد را در خانه‌ها دارد. اما از این مدل در جنس‌های مختلف سرامیکی، استیل و برنجی وجود دارد.

کفشور استیل ضد خش و کفشور برنجی در میان انواع کفشور مربعی از مقاومت بالاتر و همچنین به طبع قیمت بالاتری برخوردار هستند.

کفشور خطی

این مدل یکی از مدرن‌ترین کفشور محسوب می‌شود. در ابتدا مدل فلزی به بازار آمد. از این مدل در کنار استخرها، حیاط‌ها و در حمام‌های لوکس به‌کار برده می‌شود.

در مدل مدرن‌تر این مدل امروزه به‌جای توری‌های مشبک روی آن‌ها سرامیک نصب می‌شود و با محیط کف سالن، حیاط و استخر کاملا هماهنگ می‌شود. به این مدل کفشور خطی مخفی می‌گویند. 

این مدل به نسبت سایر کفشور‌ها بسیار زیبا هستند و همچنین به نسبت کفشور مربعی مقدار بیشتری آب را به سمت خروجی هدایت می‌کند.

 

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

 

انواع کفشورها از نظر جنس

یکی دیگر از دسته‌بندی‌های کفشور، از نظر جنس است. جنس کفشورها عبارتند از: فلزی و پلاستیکی که فلزی خود به چند دسته دیگر تقسیم می‌شود. که هرکدام را توضیح خواهیم.

کفشور پلاستیکی

این مدل را می‌توان پرکاربردترین کفشور نام برد. دلیل استفاده از این مدل کفشور قیمت پایین آن به نسبت سایر کفشور‌ها است. از این مدل کفشور در آشپزخانه‌ها، حمام، بالکن و خروجی آب استخرها استفاده می‌شود.

 

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

 

کفشور فلزی

این مدل کفشور نسبت به کفشورهای پلاستیکی گرون‌تر است. در مدل‌ها مدرن‌تر این نوع کفشور، سرامیک بر‌روی آن قرار می‌گیرد.

کفشور فلزی استیل

پرکاربردترین نوع کفشور فلزی، کفشور استیل است. کفشور فلزی استیل به دلیل قالب‌زنی، شکل‌دهی و فرم‌دهی آسان و همچنین به دلیل اینکه زیبایی خاص و جلوه دارند، این مدل در دو نوع خطی و مربعی وجود دارد. کفشور استیل به نسبت کفشور پلاستیکی بسیار مدرن‌تر است.

 

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

 

کفشور چدنی

این نوع کفشورها استیل کاربرد کمتری دارند. کفشور چدنی مقاومت بالاتری نسبت به کفشور استیل در برابر گرما، سرما، فشار و تحمل سنگینی وزن بر‌روی پشت‌بام‌ها و همچنین پارکینگ‌ها و حیاط‌ها استفاده می‌شود.

کفشور‌های چدنی به‌سادگی خراب نمی‌شود و اگر لوله‌های شما گرفته شود و نیاز به فنر زدن باشد، به هنگام فنر زدن خراب نمی‌شود.

برای خواندن مقاله نکاتی مهم برای استفاده و نگهداری از جکوزی و وان حمام خانگی کلیک کنید. 

کفشور برنجی

کفشور برنجی زیبایی بیشتری نسبت به سایر کفشور‌ها دارد. اما نکته‌ای که قابل توجه است این مدل کفشور قیمت بالایی دارد. رنگ این نوع کفشور رنگ زرد است. بیشترین کاربرد این کفشور‌ها در تزیین منازل مدرن و سالن‌های بزرگ است. یکی از مزیت‌های این مدل کفشور این است که در مقابل مواد محلول لوله‌ بازکنی مقاومت زیادی دارند و به‌سادگی رنگ خود را از دست نمی‌دهند.

 

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

انواع کفشور، ویژگی‌ها و مزیت‌ها

 

در این مقاله ما انواع کفشور از نظر شکل ظاهری و جنس بررسی کردیم. بیشترین مدل کفشور که مورد استفاده قرار می‌گیرد، کفشور پلاستیکی است. دلیل استفاده از این مدل قیمت آن است. درصورتی‌که می‌خواهید خانه شما سبک مدرن داشته باشد می‌توانید از کفشور‌هایی با جنس استیل یا برنجی استفاده کنید که بر‌روی آن‌ها سرامیک قرار گرفته است. اگر شما قصد خرید کفشور دارید می‌توانید با کارشناسان برتر ساوان در ارتباط باشید و آن‌ها شما را برای یک خرید مناسب راهنمایی خواهند کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *