مقاله

اجاق‌گاز توکار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اجاق‌گاز توکار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های آشپزخانه گاز است انواع متفاوتی دارد که پیش‌تر درباره آنها گفته‌ایم. در این مقاله تمرکز ما بر بررسی اجاق‌گازهای توکار یا رومیزی و انواع آن است. هرکدام از اجاق گازهای توکار ویژگی‎‌های مختلفی دارند که باید حین خرید در نظر داشته باشید. برای خرید یک اجاق‌گاز توکار خوب کافی است با قطعات آن آشنایی داشته باشید.  در این مقاله ویژگی‌های اجاق گاز رومیزی را بررسی خواهیم کرد.

انواع گاز رومیزی

گارهای رومیزی توکار خود به دو دسته از نظر جنس تقسیم می‌شوند. از منظر جنس اجاق‌گاز رومیزی به دو دسته گازهای رومیزی استیل و شیشه‌ای تقسیم می‌شود. هرکدام از این مدل‌ها هرکدام ویژگی خاص خود را دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

برای خواندن مقاله انواع اجاق‌گاز از نظر شکل ظاهری و طراحی کلیک کنید.

گازهای رومیزی استیل

این مدل از گازها دامنه بیشتری از تولیدات کارخانه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و طرفداران بسیار زیادی دارند. گازهای استیل به دو دسته اجاق‌گاز استیل ساده و گاز استیل آجدار تقسیم می‌شوند. در مدل‌های ساده ما با یک سطح صاف و صیقلی مواجه هستیم که زیبایی و سادگی منحصر به فردی دارند و برای نظافت نیز سطوح راحت‌تری هستند. در گازهای استیل آجدار با خطوطی روی سطح مواجه هستیم که ظاهر مات‌تری را به ما ارائه می‌دهند و نظافت آنها نیز کمی دشوار تر از سطوح صیقلی خواهد بود.

 

گازهای رومیزی شیشه‌ای

این مدل از اجاق گازها، پوشیده شده از شیشه سکوریت است و نشکن است و ضخامت استاندارد آنها 8 میلی متر است. گازهای توکار شیشه‌ای در مقابل ضربه و حرارت مقاوم هستند و زیبایی بی‌نظیری را به آشپزخانه می‌دهند. نظافت گازهای شیشه‌ای بسیار راحت است و عموما در رنگهای مشکی و سفید تولید می‌شود.

 

اجاق‌گاز توکار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اجاق‌گاز توکار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

ویژگی‌های گاز رومیزی مناسب

یک اجاق خوب ویژگی‌های متعددی دارد که با دانستن آنها، خریدی مطمئن و مناسب خواهید داشت. در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را باهم بررسی خواهیم کرد.

تعداد و اندازه سرشعله

هرچه تعداد سرشعله‌ها بیشتر باشد، اجاق توکار بزرگتر خواهد بود و به دنبال آن فضای بیشتری را اشغال خواهد کرد. معمولا سرشعله‌های گاز شامل یک عدد بزرگ، سه عدد متوسط و دو عدد کوچک است که باید با توجه به سبک زندگی خود تعداد سرشعله‌های گاز را انتخاب کنید.

باید توجه کنید که از تمام سه سایز حداقل یک شعله در گاز شما باشد.

فندک

تمام گازها دارای فندک هستند و تنها تفاوت در این است که ممکن است برخی گازها برای هر شعله یک فندک جداگانه داشته باشد. در مدل‌های قدیمی‌تر یک فندک برای کل شعله‌ها استفاده می‌شود.

ترموکوپل

یکی از قطعات امنیتی هر گاز ترموکوپل آن است. ترموکوپل باعث می‌شود که اگر شعله گاز به علت وزش باد خاموش شود، جریان گاز نیز قطع شود و در فضا منتشر نشود. گازهای قدیمی این قطعه را نداشتند و خطرات بسیاری را برای مصرف‌کنندگان به وجود می‌آوردند اما در گازهای جدید وجود این قطعه حتمی است.

تایمر

در اجاق گازهای جدید می‌توانید با تنظیم کردن تایمر، زمانی را تعیین کنید که پس از زنگ زدن آن به غذای روی شعله گاز سر بزنید. حتما حین خرید اجاق گاز رومیزی از وجود این ویژگی مطمئن شوید.

 

اجاق‌گاز توکار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اجاق‌گاز توکار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

نمایشگر دیجیتالی

در اجاق‌های رومیزی جدید، نمایشگر دیجیتالی وجود دارد که سبب سهولت استفاده اجاق می‌شود. البته باید به این موضوع توجه کنید که اگر اجاق نمایشگر دیجیتال نداشت به این معنا نیست که اجاق بد یا بی‌کیفیتی است.

 

صفحات روی سرشعله

صفحات روی شعله باید به صورتی باشد که بتواند وزن و حرارت را به خوبی تحمل کند. از دیگر ویژگی صفحات خوب این است که گرما و حرارت را یکسان پخش کند.

 

 

گازهای رومیزی به دلیل اینکه فضای کمی را از آشپزخانه را اشغال می‌کنند بنابراین برای خانه‌های آپارتمانی مناسب هستند. همچنین با‌توجه به مدرن بودن آن این نوع گاز برای آشپزخانه‌های مدرن موردتوجه قرار می‌گیرد. در این مقاله ما سعی کردیم ویژگی‌های اجاق‌گاز رومیزی را برا بررسی کنیم.، حال با دانستن ویژگی‌های گازهای مرغوب با خیالی راحت‌تر می‌توانید محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. در صورت مشاوره و خرید می‌توانید با کارشناسان برترساوان در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *