مقاله

برای خرید پارتیشن حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید پارتیشن حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

این روزها در طراحی منازل، نکته قابل توجه و اساسی این است که از کمترین فضا بیشترین استفاده را ببریم. کابین دوش حمام نیز بخشی از این موارد است. کابین‌های حمام، از جمله مواردی هستند که حتی در فضاهای کوچک قابل استفاده هستند و جلوه زیبایی به محیط می‌دهند. لازم به ذکر است که انتخاب کابین دوش برای محیط حمام انتخابی کاملا سلیقه‌ای است و در فضاهای بزرگتر نیز جلوه بی‌نظیری خواهد داشت. کابین‌های دوش، مانند باقی لوازم بهداشتی دارای انواع و متریال‌های متفاوتی هستند. کابین‌های دوش حمام ممکن است از جنس ورق‌های پلکسی گلس، پروفیل‌های آلومینیومی و شیشه‌ای بدون فریم باشد.  در این مقاله قصد داریم شما را با نکات اساسی در خرید پارتیشن حمام  آشنا کنیم.

 

5 نکته در خرید کابین دوش

برای ساخت فضایی زیبا در محیط حمام، لازم است برخی نکات را بدانید. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد.

فضای حمام 

از مهم‌ترین گام‌ها پیش از خرید و نصب کابین دوش این است که از ابعاد و اندازه محیط حمام خود به خوبی مطلع باشید و در این صورت است که خواهید دانست، کابین با چه ابعاد و اندازه‌ای مناسب محیط حمام شما خواهد بود.و به دنبال آن  جلوه و زیبایی حمام شما بیشتر خواهد شد.

برای خواندن مقاله پانل دوش روکار یا توکار، مزایا، معایب و ویژگی‌ها کلیک کنید.

محل قرارگیری

محل قرارگیری کابین دوش از دیگر نکاتی است که در انتخاب شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. با دانستن محل قرارگیری کابین، می‌توانید با راحتی بیشتری، نوع کابین و تعداد درهای کابین را انتخاب کنید.

 

برای خرید پارتیشن حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید پارتیشن حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

نوع شیشه

یکی دیگر ز موارد قابل توجه  در انتخاب کابین دوش، توجه به نوع شیشه آن است. نوع شیشه در ظاهر کابین تاثیر دارد. با صرف نظر  از زیبایی‌ که شیشه به پارتیشن حمام و البته محیط حمام می‌دهند، باید در نظر داشته باشید که نوع و کیفیت شیشه در طولانی مدت، موضوعی حائز اهمیت خواهد بود. شیشه‌هایی با ضخامت 8 تا 10 میلیمتر، از نظر دوام و ایمنی، مناسب‌ترین ضخامت را دارند. شیشه‌های نشکن، از ایمنی بالاتری در میان باقی شیشه‌ها برخوردار است.  هرچه ضخامت شیشه بیشتر باشد، مراقبت بیشتری لازم دارند و این مراقبت بیشتر، برای وزن شیشه‌های ضخیم است. در برخی از طراحی‌ها از شیشه‌های منحنی استفاده می‌شود که ضخامت کمتری دارند و در نتیجه نیاز به مراقبت کمتری دارند.

کاشی‌کاری برای نصب کابین دوش

عایق‌کاری از اصلی‌ترین و اساسی‌ترین کارهایی است که پیش از راه‌اندازی و استفاده از محیط حمام انجام می‌شود. عایق‌کاری و سفت کاری انجام می‌شود و روی آن کاشی‌ها قرار می‌گیرند. این کار پیش از نصب کابین دوش هم انجام خواهد شد و در این صورت احتمال نشت آب کاهش پیدا خواهد کرد.

کابین دوش با سینی یا بدون سینی

برخی از کابین‌ها دارای سینی مویلار هستند و برخی دیگر فاقد سینی است. نوعی از کابین که دارای سینی است به طور معمول دارای طرفداران بیشتری است، چرا که وجود این سینی‌ها در کابین، مانند ستونی برای تعبیه درهای کابین هستند.

 

برای خرید پارتیشن حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید پارتیشن حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

محبوب‌ترین کابین دوش، کابین شیشه‌ای

وجود متریال شیشه‌ای در هر محیطی، موجب زیبایی بخشیدن به سبکی تازه به آن محیط می‌شود. در محیط حمام نیز وجود یک کابین شیشه‌ای حتی در حمام‌های کوچک نیز، موجب افزایش زیبایی و البته استفاده بهینه از فضای حمام خواهد شد.

کابین‌های شیشه‌ای این قابلیت را دارند که در هر شکل و اندازه‌ای تولید شوند و کوچک بودن فضا در تولید کابین اهمیت چندانی نخواهد داشت.

 از پرطرفدارترین کابین‌های دوش، می‌توان به کابین‌های دوش فریم لس اشاره کرد. این نوع از کابین‌ها به علت نداشتن فریم، فضایی برای رشد قارچ و میکروب را ندارند و از بهداشتی‌ترین گزینه‌ها محسوب میشوند. باید توجه داشته باشید که محیط حمام و در واقع هر فضای مرطوبی، میزبان بی‌نظیری برای قارچ و میکروب‌ها خواهد بود. بنابراین تهیه لوازم بهداشتی با علم بر این موضوع باعث می‌شود انتخاب‌های بهتری داشته باشید.

کابین‌های دوش لولایی به علت دارا بودن شیشه سکوریت یا نشکن، قابلیت مات، شفاف بودن و سندبلات بود را دارند و همانطور که گفته شد، کابین‌های دوش دارای شیشه سکوریت از بهترین انواع کابین‌ها محسوب می‌شوند.

برای خواندن مقاله تفاوت‌های بین پانل دوش یونیورست حمام کلیک کنید.

 

در این مقاله قصد داشتیم شما را با برجسته‌ترین نکات در خرید یک کابین حمام یا پارتیشن حمام همه چیز تمام آشنا کنیم. اگر قصد خرید پارتیشن حمام را دارید، کافی است به وبسایت برتر ساوان مراجعه کنید و بعد از دیدن مدل‌های متنوع کابین‌های دوش، با کمک مشاورین تیم برتر ساوان، بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *