مقاله

به هنگام خرید توالت ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

به هنگام خرید توالت ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در باور عموم اینگونه جا افتاده، که توالت ایرانی سیستم و تجهیزاتی ساده‌تر از سایر ملزومات بهداشتی دارد و خرید آن نکته و دشواری کمتری دارد. باید بگوییم که اینطور نیست و شناخت جنس و تجهیزات یک توالت ایرانی مناسب، به اندازه باقی لوازم سرویس بهداشتی مهم است.

در این مقاله قصد داریم به شناخت سیستم و خرید توالت ایرانی بپردازیم تا خریدی راحت‌تر و البته هوشمندانه‌تر، داشته باشیم.

 

نکات مورد توجه در خرید توالت ایرانی

برای خریدی درست و هوشمندانه، باید به سه نکته اصلی یعنی جنس، آبکاری و طراحی توجه داشته باشید. در ادامه به توضیح هر سه مورد خواهیم پرداخت.

در نظر گرفتن جنس توالت ایرانی

نکته‌ای که عموما می‌دانیم این است که توالت ایرانی از جنس چینی بهداشتی است. اما باید بدانید که چینی‌های بهداشتی انواع متفاوتی دارند و این تفاوت در درجه‌بندی جذب آب آنهاست که بین 3 تا 15 درصد متغیر است. هر‌چقدر این درصد بیشتر باشد، درصد بیشتری از آلودگی را در خود نگه‌ می‌دارد و باعث انباشت انواع قارچ و میکروب می‌شود و به دنبال آن باعث انتشار بوی نامطبوع در محیط می‌شود. بهترین نوع چینی، ضریب جذب یک درصد دارند که به این نوع از چینی بهداشتی، چینی زجاجی گفته می‌شود. این نوع از چینی مقاوم و محکم است. دومین نوع از چینی که کیفیت خوب و درصد جذب آب پایینی دارد، چینی نیمه زجاجی است.

در نظر گرفتن آبکاری توالت ایرانی

دومین مورد قابل توجه در خرید توالت ایرانی، توجه به آبکاری یا لعاب سنگ توالت ایرانی است. آبکاری مناسب، دارای ضخامت استاندارد است که در غیر این صورت، سبب افت دوام و استحکام توالت می‌شود. آبکاری غیر استاندارد، به مرور زمان باعث می‌شود که سنگ توالت ظاهری مات و نامناسب پیدا کند. به علاوه این موارد، لعاب با ضخامت پایین، طی شستشو‌های مداوم، از خود مقاومت نشان نخواهد داد.

در نظر گرفتن طراحی توالت ایرانی

طراحی مناسب و ارگونومیک توالت، نکته‌ای است که معمولا به آن توجه کمتری می‌شود. طراحی مناسب باعث می‌شود، که حین استفاده کمترین فشار به کمر، زانو و مچ پا وارد شود. ابعاد و اندازه کاسه توالت نیز باید با توجه به ابعاد سرویس بهداشتی در نظر گرفته شود.  تهیه سایز مناسب توالت ایرانی باعث می‌شود که نصب آن نیز به راحتی انجام شود.

 

 

به هنگام خرید توالت ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

به هنگام خرید توالت ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

انواع توالت ایرانی

شناخت انواع مدل‌های توالت ایرانی باعث می‌شود که با توجه به نیاز خود، خرید انجام دهید و در استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

توالت ایرانی با آبریز بسته

در این مدل، کانال آبریز توالت دارای سوراخ‌های منظم و با فاصله مساوی از یکدیگر است. این مدل از طراحی باعث می‌شود که زمانی که آب در کانال جریان پیدا می‌کند به صورت آبشاری و یکنواخت از تمامی قسمت‌های کاسه توالت به بیرون پخش شود. در این مدل از کاسه توالت، از تجمع فضولات وو آلودگی و حشرات جلوگیری می‌شود و تمامی قسمت‌ها به یک اندازه تمیز می‌شوند.

توالت ایرانی با آبریز باز

آبریز باز بیشتر در مدل‌های قدیمی‌تر مشاهده می‌شود. این مدل فاقد سوراخ‌های منظم و ریز است و آب با شدت و فشار از آن خارج می‌شود.

توالت ایرانی طبی

این نوع از توالت ایرانی‌ دارای بهترین و ارگونومیک‌ترین نوع طراحی است و بیشترین سازگاری را با بدن انسان دارد. در طراحی این نوع از توالت ایرانی از شیبی ملایم استفاده می‌شود که باعث می‌شود حین استفاده، کمترین فشار به زانو، کمر و مچ پا بیاید. این نوع از توالت ایرانی به علت تماس کمتر بدن با محیط توالت، بهداشتی‌ترین نوع نیز هست.

 

به هنگام خرید توالت ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

به هنگام خرید توالت ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

نکات نصب توالت ایرانی

  • سطح توالت ایرانی باید با سطح کاشی هم‌تراز باشد
  • محور اصلی توالت نباید به سمت قبله باشد
  • کاسه توالت باید از هر طرف، حداقل 30 سانتی متر با دیوار فاصله داشته باشد
  • سطح زیرین سنگ توالت باید به درستی عایق شده باشد
  • سطح زیرین سنگ توالت باید با شن و ماسه پر شود تا هم راحت‌تر نصب شود و هم از شکستن آن جلوگیری شود.

 

برای خواندن مقاله توالت فرنگی و وال‌هنگ، ویژگی‌ها و تفاوت کلیک کنید.

 

در این مقاله ما در مورد به هنگام خرید توالت ایرانی به چه نکاتی باید توجه کنیم صحبت کردیم. با‌توجه به‌ اینکه بیشتر ایرانیان از این مدل برای دستشویی خود استفاده می‌کنند بهتر است که تمام جوانب به‌هنگام خرید را در نظر بگیریم. در این مقاله ما توالت ایرانی را از منظر جنس، طراحی، نوع آبکاری و انواع آن را بررسی کردیم. در صورتی‌که شما قصد خرید توالت ایرانی دارید، می‌توانید با کارشناسان برترساوان در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *