مقاله

معیارهای انتخاب کابین دوش برای حمام کوچک

معیارهای انتخاب کابین دوش برای حمام کوچک

بسیاری از افراد علاقمند هستند که دکوراسیون حمام خود را عوض کنند و همچنین فضای دوش را از فضای کلی حمام جدا کنند. استفاده از کابین دوش یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام این کار است. بیشتر کایسن‌های دوش دارای درب‌های کشویی یا تاشو هستند که برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. اما سوالی که برای صاحبان منازل پیش می‌آید این است که چگونه می‌توانیم کابین دوش برای حمام کوچک خود انتخاب کنیم. 

برای حمام کوچک چه نوع کابینی باید استفاده کرد؟

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم بسیاری از افراد دوست دارند که در حمام خود از کابین دوش استفاده کنند. اما مسئله اصلی این افراد فضای کوچک حمام است. برای انتخاب صحیح شما باید موارد مهمی از جمله اندازه مساحت حمام، طرح کابین دوش، مکان جایگذاری کابین، نوع درب کابین دوش را مشخص کنید. که در ادامه هرکدام را جداگانه توضیح خواهیم داد. اما در صورتی که قصد خرید کابین دوش برای حمام خود را دارید، بهتر است با یک فرد کارشناس مشورت کنید. کارشناسان ما در برتر ساوان شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند.

برای خواندن مقاله برای خرید پارتیشن حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ کلیک کنید.

مساحت و ابعاد حمام

اولین مسئله‌ای که در انتخاب کابین دوش حمام موثر است، ابعاد و مساحت حمام است. بنابراین شما باید به هنگام خرید کابین دوش باید در نظر بگیرید، فضای خالی موجود در اطراف دوش و ارتفاع سقف حمام است.

 

معیارهای انتخاب کابین دوش برای حمام کوچک

چگونه برای حمام کوچک خود یک کابین دوش بخریم؟

 

طرح کابین دوش حمام

بعد از مشخص شدن مساحت و ابعاد حمام، شما باید محل قرارگیری کابین دوش حمام را مشخص کنید. بعد از انتخاب مکان کابین دوش، باید با توجه به آن از طرح‌های کابین دوش یکی را انتخاب کنیم. به‌طور‌کلی سه مدل کابین دوش می‌توان در حمام نصب کرد که نوع آن به فضای حمام شما بستگی دارد.

1.اتاق دوش

ساده‌ترین مدل کابین دوش است که جهت بهینه‌سازی فضای حمام از آن استفاده می‌شود. این مدل کابین دوش امکانات ویژه‌ای ندارد و ظاهری بسیار ساده‌ای دارد.

2.کابین دوش حمام پیش‌ساخته پیشرفته

این مدل از کابین‌های دوش از طرح‌های مختلف و همچنین امکانات ویژه‌ای از جمله دوردوشی، زیر‌دوشی، پانل دوش و سایر لوازم جانبی را دارد. از جمله ویژگی مهم این مدل کابین دوش حمام این است که دست شما برای انتخاب با توجه به میزان بودجه شما متفاوت است. به‌طور‌کلی کابین دوش پیش‌ساخته معمولا فضای کمتری را نسبت به کابین دوش ساده اشغال می‌کند. برخی از مدل‌های کابین دوش پیش‌ساخته مجهز به سیستم‌های جکوزی، جت‌های ماساژ و… هستند. 

3.کابین دست‌ساز

اگر قسمتی از دیوار حمام شما دارای فرورفتگی باشد شما می‌توانید با نصب پارتیشن شیشه، کابین دوش بسازید. فقط در این مدل از کابین دوش توجه داشته باشید که باید شیب مناسب را برای کف حمام در نظر بگیرد تا آب به سمت راه آب هدایت شود.

برای خواندن مقاله پانل دوش روکار یا توکار، مزایا، معایب و تفاوت‌ها کلیک کنید.

دور‌دوشی

دوردوشی حمام که معمولا به شکل مربع یا مستطیل هستند. البته این روزا مدل‌های جدیدی به شکل منحنی وجود دارد. این اتاقک‌ها دارای درب‌های ریلی و کشویی بوده و به صورت پارتیشن در حمام قرار می‌گیرند. یکی از مزیتهای این دور دوشی‌ها این است که مانع پاشیده شدن آب به فضای بیرون یا عبور بخار به خارج محیط حمام می‌شوند. این مدل از کابین‌ها به دلیل شکل ساده‌ای که دارند هزینه کمتری را برای شما خواهد داشت. از جمله مزیت‌های این مدل، نداشتن محدودیت سایز و اندازه است.

 

معیارهای انتخاب کابین دوش برای حمام کوچک

چگونه برای حمام کوچک خود یک کابین دوش بخریم؟

 

شیشه کابین

یکی از مواردی که در انتخاب کابین دوش حمام موثر است، انتخاب شیشه کابین است. مواردی که باید در نظر بگیریم عبارتند از:

1.ضخامت شیشه

ضخامت شیشه کابین دوش باید بین 5 الی 6 میلی‌متر باشد، هرچه ضخامت بیشتر باشد بهتر است.

2.حفاظت لبه شیشه

لبه‌های کابین دوش حمام باید دارای قالب آلومینیومی باشد که از این طریق امکان شکستن و آسیب دیدن را کاهش می‌دهد و همچنین ایمنی و عمر بیشتری را برای کابین دوش به همراه خواهد داشت.

3.شیشه مشجر

شیشه‌های مشجر به ششه‌هایی می‌گویند که امکان دیدن شدن داخل کابین در آن وجود ندارد. همچنین این مدل شیشه‌ها بهترین گزینه برای دیده نشدن لکه‌های روی شیشه می‌شود.

مکان جایگذاری دوش

جایگاه دوش در حمام تعیین کننده محل قرارگیری کابین دوش حمام است بنابراین اگر دوش حمام نصب نکرده‌اید و میخواهید همزمان آن را بخرید بهتر است که مکان نصب آن را مشخص کنید.

انواع درب کابین دوش حمام

یکی از مواردی که در تعیین کابین دوش حمام بسیار مهم است، نوع درب آن است. به طور‌کلی درب کابین‌دوش‌ حمام به سه دسته تقسیم می‌شود.

درب‌های کشویی

در صورتی‌که فضای حمام شما کوچک است و نمی‌خواهید فضای زیادی را اشغال کنید، بهتر است از درب‌های کشویی استفاده کنید.

درب‌های لولایی یا محوری

این مدل از درب‌ها مناسب حمام‌های کوچک نیستند و به هنگام باز و بسته شدن مقداری از فضا را اشغال می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید از این نوع درب‌ها استفاده کنید، حتما فضای حمام خود را در نظر بگیرید.

درب‌های تاشو

این مدل درب‌ها مختص حمام‌هایی با فضاهای کوچک است که امکان استفاده از درب‌های لولایی وجود ندارد. بنابراین استفاده از درب‌های تاشو بهترین گزینه برای این مدل حمام‌ها است.

 

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، بسیاری از افراد می‌خواهند تغییراتی را در فضای حمام خود ایجاد کنند و از کابین دوش حمام برای سرویس حمام خود استفاده کنند. در این مقاله ما معیارهای انتخاب کابین دوش برای حمام کوچک را بیان کرده‌ایم. نوع درب، مساحت محیط حمام و تعیین جایگاه دوش از جمله مواردی بودند که فرد باید در نظر بگیرد. در صورتی‌که قصد خرید کابین دوش حمام را دارید می‌توانید با کارشناسان برتر ساوان در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *