مقاله

ویژگی های یک سینک ظرفشویی مناسب

ویژگی های یک سینک ظرفشویی مناسب

در خرید برخی لوازم منزل، نیاز به توجه و دقت بیشتری است. لوازم آشپزخانه از جمله این لوازم هستند. یکی از مهمترین و پر استفاده‌ترین لوازم آشپزخانه، سینک ظرفشویی است. باید پیش از هر‌چیزی توجه داشته باشید که قرار است برای سالیان طولانی از سینک ظرفشویی استفاده کنید. موارد بسیار زیادی در تعیین کیفیت سینک تاثیرگذار هستند، یکی از این موارد کیفیت مواد در ساخت سینک است. اگر این مواد غیر استاندار باشند، سمی محسوب می‌شوند و ممکن است موجب بیماری‌های گوارشی شوند. در ادامه قصد داریم به ویژگی های یک سینک ظرفشویی مناسب بپردازیم و تمامی موارد کلیدی را برای شما شرح خواهیم داد.

 

مشخصه‌های یک سینک ظرفشویی مناسب

برای شناخت سینک ظرفشویی مناسب باید به برخی ویژگی‌ها، توجه ویژه‌ای داشته باشید. در ادامه به شرح این موارد خواهیم پرداخت.

ضخامت سینک ظرفشویی

 یکی از مهم‌ترین موارد در انتخاب و خرید سینک ظرفشویی، ضخامت آن است. عددی در پست سینک‌ها حک می‌شود که نشانگر ضخامت آنها است. هرچه این عدد بیشتر باشد، فولاد به کار رفته در آن نیز بیشتر است و دارای کیفیت بهتری است. بهترین ضخامت سینک ظرفشویی، عدد 18 است. سینک‌هایی ضخامت بیشتر از 20 دارند، ممکن است در طول زمان، دچار فرورفتگی یا خراش شود. بهتر است بدانید، هرچه ضخامت سینک ظرفشویی بیشتر باشد، کیفیت آن بهتر است، چرا که در این صورت سینک می‌تواند وزن بیشتری را تحمل کند و در مقابل تغییر دما مقاومت بیشتری دارد و دیرتر تاب بر می‌دارد.

سلامت سینک ظرفشویی

سینک‌های غیر استاندارد در بازار بیش از پیش شده و این سینک‌ها به صورت مستقیم، سلامت انسان را نشانه گرفته است.  منگنز نسبت به آلومینیوم قیمت کمتری دارد، به همین علت است که بیشتر سینک‌های غیراستاندارد از این جنس هستند و قیمت کمتری نسبت به سینک‌های استاندارد دارند. این فلز سمی محسوب می‌شود و استفاده آن در منزل می‌تواند موجب بیماری اعضای خانواده شود.

 

ویژگی های یک سینک ظرفشویی مناسب

ویژگی های یک سینک ظرفشویی مناسب

 

ایمنی سینک ظرفشویی

در حال حاضر، سینک‌هایی از جنس سنگ و شیشه روی کار آمده‌اند که دارای زیبایی بصری بیشتری نسبت به سینک‌های فلزی هستند. اگر به دنبال کارایی و ایمنی هستید بهتر است به سراغ سینک‌های فلزی بروید. چراکه در صورت سقوط جسم سنگین بر روی آن دچار شکستگی نمی‌شود. اگر خانواده شلوغ و پررفت‌و‌آمدی دارید بهتر است به طور کلی سینک‌های شیشه‌ای را فراموش کنید چرا که این نوع از سینک‌ها می‌توانند تا حد زیادی خطر‌آفرین باشند.

 

ابعاد سینک ظرفشویی

باید هنگام خرید سینک توجه کنید که ابعاد سینک، با ابعاد کابینت شما همخوانی داشته باشد. به خاطر داشته باشید که سینک ظرفشویی باید 2 تا 5 سانتی‌متر از دو طرف فاصله داشته باشد.

 

روش‌های متفاوت نصب سینک ظرفشویی

پس از بررسی تمامی ویژگی‌های مربوط به سینک موردنظرتان، باید به نحوه نصب آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. نحوه نصب سینک، بستگی به فضا، دکوراسیون و سبک آشپزخانه شما دارد. پس از پایان کار و دکور آشپزخانه، بهتر است اقدام به خرید و نصب سینک ظرفشویی نمایید.

سینک ظرفشویی توکار

در  مدل توکار، کابینت برش داده می‌شود و سینک درون کابینت قرار می‌گیرد. در این حالت، تمام سینک درون کابینت قرار می‌گیرد ولی لبه‌های سینک قابل رویت است.

سینک ظرفشویی روکار

سینک ظرفشویی روکار و توکار، تفاوت چندانی با‌هم ندارند و تنها تفاوت این دو نوع از نصب، در چارچوب آنها است. سینک توکار دورتادور با کابینت احاطه شده، در سینک روکار، پشت سینک  به دیوار متصل است. برای کابینت‌های چوبی سینک ظرفشویی روکار انتخاب بهتری است چرا که رد سینک‌های توکار، آب به پشت کابینت نفوذ می‌کند و موجب پوسیدگی می‌شود.

 

ویژگی های یک سینک ظرفشویی مناسب

ویژگی های یک سینک ظرفشویی مناسب

 

سینک ظرفشویی زیر‌کار

در سینک ظرفشویی زیر‌کار، کابینت برش داده می‌شود و سینک از زیر کابینت نصب می‌شود. این نوع از نصب بیشتر مناسب کابینت‌های سنگی است.

 

برای خواندن مقاله، 5 راهکار برای افزایش طول عمر شیرآلات کلیک کنید.

 

داشتن یک سینک خوب در آشپزخانه بسیار مهم است. برای اینکه بخواهید یک سینک مناسب انتخاب کنید باید نکات مهمی از جمله جنس، ضخامت و همچنین برند معتبر آن توجه کنید. به همین در این مقاله ما نکات مهمی را که به هنگام خرید سینک ظرفشویی باید به آن توجه کنیم را برای شما بیان کردیم. در صورتی‌که شما قصد خرید سینک ظرفشویی را دارید می‌توانید با کارشناسان برتر ساوان در ارتباط باشید و از این طریق کارشناسان ما شما در انتخاب و خرید سینک ظرفشویی راهنمایی خواهند کرد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *