مقاله

5 راهکار برای افزایش طول عمر شیرآلات

5 راهکار برای افزایش طول عمر شیرآلات

یکی از لوازمی که توانایی زیباتر کردن خانه را دارد، بدون شک شیرآلات خانه است. مدل و رنگ و البته براق ماندن آنها مواردی است که حین خرید و در طول استفاده از شیرآلات، باید به آنها توجه و دقت لازم را داشته باشیم. هرچه مراقبت از شیرآلات بهتر باشد، طبیعتا عمر طولانی‌تری خواهد داشت و زیبا و جلوه بخش خواهد ماند. در این مقاله قصد داریم تا عوامل تاثیرگذار در افزایش طول عمر شیرآلات و راهکارهای آن را بررسی کنیم.

عوامل تاثیرگذار در افزایش طول عمر شیرآلات خانگی

کیفیت مواد اولیه

اولین و مهم‌ترین فاکتور طول عمر شیرآلات، مواد اولیه استفاده شده در ساخت این محصولات است. این مواد باید بدون ناخالصی باشند . معمولا در ساخت شیرآلات خانگی از آلیاژ برنج یا سرب استفاده می‌شود. آلیاژ برنج نسبت به سرب با دوام‌تر است و دیرتر دچار خردشدگی می‌‌شود.

برای خرید شیرآلات به چه نکاتی باید توجه کرد. کلیک کنید.

 

آبکاری شیرآلات خانگی

نوع آبکاری شیرآلات، اهمیت بسیاری در طول عمر آنها دارد. بهترین نوع آبکاری برای شیرآلات، آبکاری PVD است. این نوع آبکاری سبب می‌شود که شیرآلات ضد باکتری، ضد زنگ و ضد فرسایش شوند. شیرآلات با این نوع از آبکاری با انواع محیط مرطوب یا خشک سازگاری دارند.

ضخامت بدنه و آبکاری

بالا بودن ضخامت بدنه و آبکاری شیرآلات موجب بیشتر شدن طول عمر آنها می‌شود. معمولا شیرآلاتی که ضخامت بیشتری در آبکاری دارند، دیرتر مات می‌شوند.

 

5 راهکار برای افزایش طول عمر شیرآلات

5 راهکار برای افزایش طول عمر شیرآلات

 

5 راهکار برای افزایش طول عمر شیرآلات خانگی

البته که تمامی لوازم خانگی، عمری مفید دارند و باید بعد از گذشت چندسال تعویض شوند. اما برخی راهکارها برای افت نکردن کیفیت شیرآلات خانگی در طول زمان و حتی طول عمر بیشتر شیرآلات وجود دارد که در ادامه به شما شرح خواهیم داد.

1.کنترل نشتی شیرآلات

شیرآلات از موادی پوشیده شده‌اند که در برابر رطوبت از خود مقاومت نشان می‌دهند، باید توجه داشته باشید که این مقاومت شیرآلات مربوط به مقاومت در برابر رطوبت نسبی است و اگر به صورت مداوم قطرات آب روی سطح شیرآلات وجود داشته باشد، به طور قطع پس از مدتی دچار مشکل خواهند شد.

بنابراین حساسیت بیشتری روی این موضوع به خرج دهید و چند وقت یکبار نشتی شیرآلات را چک کنید.

2.نصب فیلتر آب

در برخی مناطق، آب لوله‌کشی از کیفیت چندانی برخوردار نیست و این موضوع باع وجود بیش از حد املاح معدنی در آب می‌شود.

این املاح به مرور زمان در لوله‌ها و در شیرآلات رسوب می‌کنند. در چنین حالتی برای جلوگیری از رسوب بستن در شیرآلات توصیه می‌شود، از فیلتر یا سختی‌گیر در مسیر ورود آب به شیرآلات استفاده شود. 

در این صورت، کیفیت آب افزایش پیدا می‌کند و امکان آسیب دیدن شیرآلات کاهش پیدا می‌کند.

3.بازرسی دوره‌ای شیرآلات و لوله کشی

یکی دیگر از اقدامات مهم برای افزایش عمر شیرآلات، بازرسی دوره‌ای شیرآلات است.

یک تعمیرکار خبره، به راحتی می‌تواند ایرادات و مشکلات موجود در لوله‌کشی و شیرآلات را پیدا کند.

از جمله مشکلات احتمالی شیرآلات و لوله‌کشی می‌توان به، نشتی، گرفتگی فاضلاب، خوردگی و…، اشاره کرد.

 

5 راهکار برای افزایش طول عمر شیرآلات

5 راهکار برای افزایش طول عمر شیرآلات

 

4.وارد نکردن فشار به شیرآلات

در زمان استفاده از شیرآلات از وارد کردن هرگونه فشار بیش از حد به شیرآلات، اجتناب کنید. فارغ از نوع شیرآلات باید توجه داشته باشید که شیرآلات از قطعات مکتنیکی تشکیل شده‌اند که فشار بیش از حد به آنها ممکن است عملکرد آنها را مختل کند.

5.تمیز کردن شیرآلات

از ساده‌ترین راه‌های نگهداری از شیرآلات، تمیز کردن شیرآلات به صورت مرتب است. بهترین راه برای تمیز کردن شیرآلات، با یک دستمال پارچه‌ای نرم است. دستمال را آغشته به ترکیب آب و سرکه کنید و به شیرآلات بکشید و پس از آن، توسط یک دستمال خشک، شیرآلات را خشک کنید.

اگر شیرآلات شما از جنس مس یا برنج است، محتمل است که پس از مدتی کدر شود. بهترین کار برای بازگرداندن درخشندگی به این نوع شیرآلات، مالیدن پوست لیو به سطح شیرآلات است.

باید بدانید که برخی از شوینده‌ها نوشی در تمیز کردن شیرآلات ندارند و داردای ترکیباتی هستند که ممکن است در طول زمان، موجب آسیب دیدن شیرآلات خواهد شد.

این ترکیبات عبارتند از:  اسید هیدروفلوئوریک، هیدروکلریک اسید و فسفریک اسید، جلادهنده‌های خشن و پاک کننده‌های حاوی مواد سفیدکننده.

 

با در نظر داشتن این موارد، شیرآلاتی سالم و دارای طول عمر طولانی خواهید داشت. تمامی لوازمی که در منزل مورد استفاده ما هستند نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند. با داشتن اطلاعات بیشتر در باب نگهداری از این لوازم، مدت طولانی‌تری می‌توان از آنها استفاده کرد. ما در برترساوان سعی خواهیم کرد که مشتریان خود را راهنمایی کنیم. بنابراین شما می‌توانید برای خرید شیرآلات با کارشناسان برترساوان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *