مقاله

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

آشپزخانه‌های امروزی با سبک‌های مدرن مانند آشپزخانه جزیره‌ای و اپن نیازمند یک چیدمان مناسب از وسایل آشپزخانه است. یکی از آیتم‌هایی که در جلوه آشپزخانه موثر است، انتخاب شیر مناسب ظرفشویی است. بنابراین اگر قصد خرید شیرآلات بهداشتی برای ظرفشویی را دارید بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

 

ویژگی‌های یک شیر ظرفشویی مناسب

شیرآلات آشپزخانه با سایر شیرآلات مصرفی در خانه بسیار متفاوت است. به همین دلیل جنس آن باید بدون سرب باشد. بیشتر شیرآلات جنس آن برنج است. از ویژگی دیگر یک شیر آشپزخانه بالا بودن وزن آن است. در‌واقع می‌توان گفت شیرهایی با وزن سبک‌تر کیفیت پایین‌تری دارند.

موردی که باید مورد توجه قرار بگیرد کیفیت مغزی و کارتریج است. از نظر ظاهری شیرآلات آشپزخانه باید ارتفاع بالاتری داشته باشد. دلیل این امر هم این است که کاربرد این شیرآلات، شستن ظروف است، بنابراین فضای زیر شیر، باید برای قرار گرفتن انواع قابلمه و آبکش کافی باشد.

نوع و ضخامت آبکاری یکی دیگر مواردی است که یک شیر‌ظرفشویی باید داشته باشد. در حال‌حاضر بهترین مواد برای آبکاری، کروم، PVD و الکترواستاتیک هستند.

برای خواندن مقاله نحوه انتخاب شیرآلات متناسب با دکوراسیون کلیک کنید.

بهترین مدل شیر ظرفشویی کدام است؟

در این قسمت قصد داریم که انواع مختلف شیرآلات ظرفشویی را بررسی کنیم و ببینیم هرکدام از این شیرآلات چه ویژگی‌هایی را دارد.

 

شیر ظرفشویی اهرمی ساده

این نوع شیرآلات در حال حاضر پر‌مصرف‌ترین نوع شیرآلات به‌شما می‌رود. شیرآلات اهرمی ساده همان جایگزین شیرآلات فلکه‌ای هستند. مزیت اول این شیرآلات، طراحی شیک و مدرن نسبت به شیرآلات قدیمی است. از طرفی کار با شیرآلات اهرمی بسیار ساده است و هنگام استفاده از آن نیازی نیست فلکه را به صورت جداگانه بچرخانیم و فقط با یک فشار و حرکت کوچک به چپ و راست می‌توانیم فشار و دمای آب را تنظیم کنید.

طول عمر این شیرآلات بالا است و از کیفیت خوبی بهره می‌برد.

تنوع بالا از ویژگی بازر شیرآلات اهرمی است. طرح‌های مدرن و کلاسیک، رنگ‌های طلایی، کروم، سفید و مشکی در میان این شیرآلات به چشم می‌خورد.

از منظر قیمت شیرآلات اهرمی نسبت به سایر شیرآلات مدرن قیمت مناسب‌تری را دارد.

 

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

 

شیر ظرفشویی فنری

شیر ظرفشویی فنری امکان شستشوی تمام سطوح سینک را به شما می‌دهد. استفاده از این کاربرد به این صورت است که شما دهانه را از محفظه خودش خارج می‌کنید و می‌توانید آن را به هر سمتی بکشید. بسیاری از این مدل شیرآلات یک دکمه بر‌روی دهانه شیر را دارند که به شما امکان تغییر در نحوه پخش آب را می‌دهد. شیرآلات فنری با وجود کاربرد راحت، قیمت مناسبی را دارد.

 

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

 

شیر ظرفشویی شاوری

بعد از شیرآلات اهرمی، مدلی جدید وارد بازار شد که به آن شیرآلات شاوری می‌گویند. این مدل به شیر ظرفشویی شلنگ‌دار هم معروف است. مزیتی که این نوع شیرآلات نسبت ب شیرآلات اهرمی دارد، این است که شما می‌توانید با استفاده از آن تمام سطوح سینک خود را تمیز کنید. در واقع شما با استفاده شلنگ درون شیر می‌توانید جریان آب را به‌ هر‌سمتی که می‌خواهید حرکت دهید و از آن استفاده کنید. قیمت این شیرآلت هم به نسبت کاربرد آن ارزان است اما از شیرآلات اهرمی ساده گران‌تر است.

 

شیر ظرفشویی چرخشی

یکی از مدرن‌ترین شیرآلات آشپزخانه است. مدل شیرآلات ظرفشویی چرخشی به صورت دو لوله افقی و موازی طراحی شده است. این دو لوله، چرخش 360 درجه در دو محور را پوشش می‌دهند. به این ترتیب شما می‌توانید به تمام نقاط سینک دسترسی داشته باشید. 

 

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

 

شیر ظرفشویی دو‌منظوره

بسیاری از خانه‌های امروزی دستگاه تصفیه آب دارند. برای این نوع دستگاه‌ها معمولا یک شیر جداگانه نصب می‌کنند. اما امروزه شیرآلاتی تولید می‌شود که به آن شیرآلات دو‌منظوره می‌گویند. این نوع شیرآلات می‌تواند همزمان به آب شهری و آب تصفیه دسترسی داشته باشند. در شیرآلات دو‌منظوره دو اهرم و دو خروجی وجود دارد. اهرم بزرگ‌تر برای شیر‌آب اصلی و اهرم کوچک برای آب تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه این نوع شیرآلات نسبت به سایر شیرآلات بالاتر است.

 

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

کدام مدل شیر ظرفشویی برای آشپزخانه شما مناسب است؟

 

انتخاب ما کدام شیر ظرفشویی است؟

اینکه ما کدام شیر را انتخاب کنیم به چند عامل بستگی دارد. اولین عامل که در انتخاب ما بستگی دارد، نوع سلیقه ما و طراحی آشپزخانه است. شما می‌توانید مدل‌های مختلف بالا را با رنگ‌های دلخواه انتخاب کنید. دومین عامل در تعیین نوع خرید جنس و مقاومت شیرآلات آب است. بنابراین بهتر است از شیرآلاتی استفاده کنید که جنس آن از برنج است و همچنین روکش آن کروم است.

 

در این مقاله ما مدل مناسب شیرآلات آشپزخانه را بررسی کردیم. هرکدام از این شیرآلات ویژگی منحصر‌به‌فرد خود را دارد. بنابراین اینکه شما کدام را انتخاب کنید به سلیقه شما و کاربرد استفاده از آن بستگی دارد. اگر شما قصد خرید شیرآلات ظرفشویی را دارید می‌توانید با کارشناسان برتر‌ساوان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *