مقاله

برای خرید توالت فرنگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید یک توالت فرنگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

توالت فرنگی از آن دسته لوازمی است که وجود آن در هرخانه‌ای بسیار کاربردی است. کاهش مصرف آب، سلامت مفاصل زانو و… از جمله کاربردها و مزیت‌های توالت فرنگی است. اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که آیا ما می‌توانیم از هر توالت فرنگی استفاده کنیم؟

در جواب این سوال باید بگوییم شما باید در خرید توالت فرنگی دقت لازم را داشته باشید، عواملی چون اندازه، جنس محصول و قیمت در تعیین خرید توالت فرنگی بسیار مهم است. بنابراین اگر شما قصد خرید انجام توالت‌فرنگی  دارید بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله ما قصد داریم بدانیم برای خرید یک توالت فرنگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

انواع توالت فرنگی 

قبل از آنکه بخواهیم در مورد نکات خرید به هنگام توالت فرنگی را بررسی کنیم بهتر است که بدانیم توالت فرنگی چیست؟

در مقاله‌های گذشته در مورد توالت فرنگی و انواع آن صحبت کرد‌ه‌ایم. به طور‌کلی توالت فرنگی را می‌توان از به سه گروه کوچک متوسط و بزرگ دسته‌بندی کنیم. اما در مورد گروه‌بندی دقیق آن‌ها باید بگوییم که توالت فرنگی به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

  • توالت فرنگی زمینی
  • توالت فرنگی دیواری

اما هر کدام از دو دسته بالا هم می‌توان به سه دسته دیگر تقسیم‌بندی کرد:

  • ثابت
  • متحرک یا سیار
  • نیمه ثابت یا نیمه متحرک

برای خواندن مقاله، توالت فرنگی و وال هنگ، ویژگی‌های و تفاوت‌ها کلیک کنید.

نکات مهم که به هنگام خرید توالت فرنگی باید دقت کرد؟

همانطور که در قسمت ابتدایی مقاله اشاره کردیم با توجه به صدماتی که ممکن است توالت ایرانی برای مفاصل داشته باشد، استفاده از توالت فرنگی بسیار در جلوگیری از صدمات مفصلی بسیار اثرگذار است. توالت فرنگی برای سالمندان گزینه بسیار مناسبی است. پس با توجه به نوع اهمیت آن در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهم در مورد خرید توالت فرنگی را بررسی کنیم.

 

ابعاد و اندازه گزینه اولی است که باید به آن توجه کنید.

اولین نکته در مورد خرید توالت فرنگی، اندازه آن است. طول توالت‌های فرنگی در ابعاد استاندارد معمولا بین 54 تا 72 سانتی‌متر است. با توجه به اهمیت این موضوع که درب و نشیمن بر‌روی توالت فرنگی قرار می‌گیرد، در نتیجه فضای مفید برای استفاده در نهایت 30 تا 35 سانتی‌متر است. لذا باید به ابعاد آن توجه بسیاری کرد تا بتوانید گزینه مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

ابعاد و اندازه توالت فرنگی با توجه به ارگونومی کلی افراد در شهر و کشور تعیین می‌شود. البته توالت فرنگی در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ موجود است که شما باید با توجه به فضای سرویس بهداشتی و اندازه خودتان، توالت فرنگی مناسب خود را انتخاب کنید.

 

به سیستم تخلیه یا سیفون توالت فرنگی دقت کنید.

بنابر عقیده بسیاری از کارشناسان فنی، توالت‌ها فرنگی با سیستم تخلیه Washdown در مقایسه با آن‌هایی که مجهز به سیستم تخلیه Siphonic، بهره‌وری بیشتری در مصرف آب از خود نشان می‌دهند. از طرفی آن‌ها برخلاف سرو‌صدای نسبتا بیش‌تر، سرعت بالاتری در تخلیه دارند. البته این نکته هم بسیار مهم است توالت فرنگی‌های مجهز به سیستم تخلیه Washdown گران‌تر از محصولات مشابه دیگر است.

 

برای خرید یک توالت فرنگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید یک توالت فرنگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

به پایه‌های توالت فرنگی دقت داشته باشید

یک توالت فرنگی حداقل دارای 40 سانتی‌متر پایه است. پایه‌ها نقش بسیار مهم در سلامتی و راحتی افراد دارد. به عنوان مثال اگر پایه توالت استاندارد باشد، افراد قد بلند و مسن می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. البته استفاده از این ابعاد برای کودکان سخت است، اما توصیه می‌شود که در صورت استفاده، از زیرپایی استفاده شود.

 

مدل‌های مقرون به‌صرفه را مد نظر داشته باشید.

نکته مهم در مورد مصرف آب این است که یک سوم از مصرف آب خانگی شما مربوط به مصرف آب توالت است. توالت‌ها با بازدهی بالا و مقرون به‌صرفه  که از 1.25 گالن آب یا کمتر استفاده می‌کنند، دارای نشان WaterSense EPA است. این توالت فرنگی قادر است که سالانه چهار‌هزار گالن آب به‌ازای هر نفر صرفه‌جویی داشته باشند.

 

دکمه و اهرم توالت فرنگی

مخزن هر توالت فرنگی دارای دکمه و اهرم است. هنگامی‎که شما برای خرید توالت فرنگی به فروشگاه لوازم بهداشتی ساختمان می‌روید، بهتر است که به دکمه توالت فرنگی دقت داشته باشید. این دکمه مکانیزم شروع و تخلیه توالت فرنگی را برعهده دارد. در گذشته معمولا از اهرم استفاده شده است. اما در توالت فرنگی مدرن دکمه‌های فشاری وجود دارد.

در برخی از توالت‌فرنگی‌های جدید، دو دکمه وجود دارد، که به آن توالت فرنگی دو زمانه گفته می‌شود. یکی از این دکمه‌ها آبشویی به صورت کامل انجام می‌شود، و دکمه دیگر آب مقدار کمتری را وارد توالت شده و پروسه تخلیه انجام می‌شود.این مدل توالت فرنگی به همراه دو مخزن به نسبت گران‌تر است.

 

رنگ توالت فرنگی

رنگ توالت هم از جمله مواردی است که باید توجه شود. با مراجعه به فروشگاه‌ها خواهید دید که 90 درصد توالت‌ها به رنگ سفید است. دلیل این امر آن است که استقبال مشتریان از رنگ سفید است. البته امروزه توالت‌فرنگی‌هایی با رنگ مشکی یا طلایی هم برای برخی از دکوراسون‌ها مورد استقبال قرار گرفته است. بنابراین رنگ توالت فرنگی شما باید متناسب با محیط سرویس بهداشتی شما انتخاب شود.

 

به لگن توالت فرنگی توجه کنید.

لگن‌های توالت فرنگی در نوع مختلف تولید می‌شوند: لگن‌های دایره‌ای و لگن‌های بیضی شکل. توالت فرنگی‌هایی که لگن آن‌ها گرد هستند در مقایسه با توالت فرنگی‌هایی بیضی شکل جای کمتری می‌گیرند. لگن‌های بیضی علاوه‌بر جای نشستن راحت، کمتر کثیف خواهند شد.

 

برای خرید یک توالت فرنگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید یک توالت فرنگی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

چه نوع توالت فرنگی نباید خرید؟

در این قسمت می‌خواهیم توضیح دهیم که چه نوع توالت فرنگی را نباید خریداری کنیم.

توالت فرنگی که دارای فلاش تانک‌های پر سروصدا هستند.

یکی از مهم ترین اجزای توالت‌های فرنگی، فلاشرهای آن است. بنابراین این فلاشرها علاوه بر داشتن قدرت مناسب باید به صورتی باشند که سروصدای بالایی نداشته باشد. البته با پیشرفت تکنولوژی معمولا در توالت‌های فرنگی از فلاشر‌هایی استفاده می‌کنند که صدای کمتری را ایجاد کند.

 

توالت فرنگی با ارگونومی عجیب و غریب

در صورت انتخاب توالت فرنگی با فرم عجیب  و غریب می‌تواند معایبی را به همراه داشته باشد. بنابراین انتخاب توالت فرنگی با ارگونومی عجیب و غریب می‌تواند معضلاتی از جمله تامین و تعویض لوازم به هنگام خرابی داشته باشد.

 

توالت فرنگی پایه بلند

به‌طورکلی توالت فرنگی‌ها از نظر پایه یک استاندارد مناسبی دارند. بنابراین شما باید توالتی را انتخاب کنید که میزان ارتفاع زیاد آن باعث اذیت شدن شما نشود. البته توالت‌های فرنگی با پایه بلند برای افرادی که قد آن‌ها بلند است بسیار مناسب است.

 

توالت‌هایی که درب آن‌ها محکم بسته می‌شود

بسته شدن سریع درب توالت فرنگی یکی از معایبی است که ممکن است شما را کلافه کند.در نتیجه باید توجه داشته باشید که درب توالت فرنگی باید با کم‌ترین صدا بسته شود.

 

برای خواندن مقاله بررسی توالت فرنگی وال هنگ، مزایا و معایب کلیک کنید.

 

در این مقاله ما سعی کردیم تا نکات مهمی که به هنگام خرید توالت فرنگی باید به آن توجه کنید را بازگو کنیم. انتخاب یک توالت‌فرنگی مناسب می‌تواند در کاهش هزینه‌های شما بسیار موثر باشد. بنابراین اگر قصد خرید توالت فرنگی را دارید، می‌توانید با کارشناسان برتر‌ساوان در ارتباط باشید تا شما را بهتر راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *