مقاله

هود بدون دودکش، مزایا و معایب

هود بدون دودکش، مزایا، معایب

به هنگام خرید هود آشپزخانه یک سوال مهم در ذهن خریدار شکل می‌گیرد این است که هود آشپزخانه بدون دودکش یا با دودکش کدام بهتر است؟ 

هود آشپزخانه از ضروری‌ترین اجزای آشپزخانه است.امروزه هودهای آشپزخانه بسیار متنوعی در بازار است. یکی از هودهای پرطرفدار، هود بدون دودکش است. در این مقاله ما قصد داریم هود بدون دودکش، مزایا و معایب آن را بررسی کنیم. پس اگر قصد خرید این نوع هود را دارید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

بررسی هود بدون دودکش

هود بدون دودکش جدیدترین تکنولوژی در صنعت هود آشپزخانه است. هودهای بدون دودکش در واقع همان هودهایی هستند که فیلتر ذغالی دارند. اصولا فیلتر ذغالی قبل از خروجی نصب شده و با جذب چربی‌ها، دود، گرد و غبار و آلودگی‌ها هوای خانه را تصفیه می‌کند. در این نوع کانال هیچ کانال خروجی متصل نیست و برای آشپزخانه‌هایی که در آن محلی برای کانال هود آشپزخانه در نظر گرفته نشده بسیار مهم است.

در واقع در هر نوع آشپزخانه قابل نصب است و فرقی نمی‌کند که آشپزخانه کوچک دارید یا بزرگ. مهم ترین تفاوت هودهای بدون دودکش با دودکش، فن‌های قدرتمندی است که هوای کثیف و دود را قبل از دمیدن دوباره به اتاق فیلتر می‌کنند.

 

هود بدون دودکش چگونه کار می‌کند؟

در این نوع هودها کانال فیلتر ذغالی نصب شده است. این هود با مکش هوای آلوده، تمامی آلودگی‌ها اعم از چربی، دود، بو و گرد و غبار را به فیلترهای خود جذب می‌کند و سپس هوای تصفیه شده را دوباره به محیط باز می‌گرداند. 

البته نکته‌ای که وجود دارد این است که شما باید مدام این فیلترها را بررسی کرده و در صورت نیاز آن‌ها را تعویض کنید.

 

هود بدون دودکش، مزایا، معایب

هود بدون دودکش، مزایا، معایب

 

مزایای هود بدون دودکش

اولین مزیتی که هودهای بدون دودکش نسبت به سایر هودها دارد، نصب بسیار آسان آن است. دلیل این نصب آسان هم عدم نیاز اتصال به کانال و سیستم تهویه است. از دیگر مزیت‌های این نوع هود آشپزخانه این است که شما می‌توانید این نوع هود را در هر جای آشپزخانه متصل کنید. 

با توجه به وجود فیلترهای قوی که در هود بدون دودکش وجود دارد، این هود توانایی زیادی در حذب بو، چربی و گرد و غبار را دارد.

برای خواندن مقاله بهتر است هود آشپزخانه توکار باشد یا روکار کلیک کنید.

معایب هود بدون دودکش

در کنار مزایا، هود بدون دودکش معایبی را دارد. از آنجایی‌که در این نوع هود کانالی برای خروج هوا وجود ندارد، این نوع هودها هوا را به داخل خود می‌کشد و سپس هوای تهویه شده را دوباره به محیط خانه باز می‌گردانند. به همین دلیل ممکن است هوای آشپزخانه مرطوب و گرم شود.

از جمله معایب و چالش‌های این مدل هود تعویض فیلتر ذغالی آن است. بنابراین برای عملکرد بهتر هود بدون دودکش شما باید فیلترهای این هود را تعویض کنید تا به هود آسیب نرسد و هوای تصفیه شده نیز کاملا تمیز شود. در غیر این صورت ممکن است هوای بازگشتی به خونه همچنان دارای دود و آلودگی باشد.

 

هود بدون دودکش، مزایا، معایب

هود بدون دودکش، مزایا، معایب

 

 چرا باید هود بدون دودکش را انتخاب کنیم؟

بعد از معرفی هود بدون دودکش، مزایا و معایب حال می‌خواهیم بررسی کنیم که چرا باید هود بدون دودکش خریداری کنیم؟

1.گزینه‌ای عالی برای خانه آپارتمانی

اگر شما ساکن خانه‌های آپارتمانی هستید، هود بدون دودکش یکی از بهترین گزینه‌ها برای آشپزخانه شما است. زیرا در برخی از ساختمان‌ها فضایی برای انتقال دود به بیرون تعبیه نشده است.

2.عدم نیاز به کانال کشی

با توجه به اسم این نوع هود، نیازی به کانال کشی وجود ندارد. بنابراین این می‌تواند مهم‌ترین مزیت برای افرادی باشد که نمی‌خواهند هزینه اضافی را داشته باشند.

3.نصب راحت و ارزان

هودهای بدون دودکش به نسبت سایر هودها قیمت مناسب‌تری دارند. دلیل این پایین بودن قیمت نصب راحت و آسان آن است.

برای خواندن مقاله انواع هود آشپزخانه، کاربردها و ویژگی آن کلیک کنید.

آیا امکان نصب فیلتر ذغالی بر‌روی سایر هودها وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله. در برخی از هودهای کانال‌دار امکان نصب فیلتر ذغالی وجود دارد. البته برای اینکه بدانیم آیا امکان نصب فیلتر ذغالی وجود دارد یا خیر؟ شما می‌توانید به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید و یا می‌توانید با کارشناسان برتر‌ساوان در ارتباط باشید.

 

در این مقاله ما هود بدون دودکش مزایا و معایب را بررسی کردیم. هود بدون دودکش مزیت‌هایی از جمله عدم نیاز به کانال کشی کولر، قدرت مکش بالا و نصب راحت را دارد. اما در این بین معایبی مانند تعویض فیلتر هود را هم دارد.اینکه آیا این نوع هود برای شما مناسب است یا خیر؟ به نوع طراحی خانه و سلیقه شما دارد. درصورتی‌که شما نیاز به راهنمایی بیشتر در خصوص هود بدون دودکش دارید، می‌توانید با کارشناسان برتر ساوان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *