مقاله

شیرآلات آشپزخانه فنری و شلنگدار، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها

شیرآلات آشپزخانه فنری و شلنگدار، و

شیرآلات یکی از مهم‌ترین لوازم آشپزخانه بشمار می‌رود. شیرآلات آشپزخانه یک جلوه بسیار زیبایی در محیط آشپزخانه ایجاد می‌کند. انتخاب نوع شیرآلات بسیار مهم است و شما باید شیرآلاتی را استفاده کنید که علاوه بر زیبایی دوام مناسبی داشته باشد. شیرآلات مدرن آشپزخانه به دو دسته شیرآلات فنری و شیرآلات شلنگدار تقسیم می‌شود. بنابراین اگر شما هم قصد خرید این نوع از شیرآلات را دارید، ما در این مقاله شیرآلات آشپزخانه فنری و شلنگدار، ویژگی‌ها و تفاوت‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

طراحی شیرآلات فنری و شلنگدار

در طراحی شیرآلات فنری، علمک بلندی با حالت ارتجاعی و فنر ریزبافت وجود دارد. برای حرکت دادن علمک فنری باید قسمت آبریز اندکی به سمت پایین کشیده شود و از گیره خود رها شود. این نوع از علمک قابلیت چرخش 360 درجه را ندارد، اما به دلیل داشتن فنر، می‌توان آن را به سینک نزدیک کرد و تما قسمت‌های سینک را پوشش داد. این نوع از شیرآلات ظاهری جمع و جور دارند و فضای کمتری را اشغال می‌کنند. در طراحی شیرآلات شلنگدار، از یک نازل و شلنگ نصب شده روی فیکسچر استفاده می‌شود و  دارای قابلیت جابجایی و کشش است. شما به عنوان مصرف‌کننده می‌توانید، نازل و شلنگ را از جای خود خارج کنید و با قدرت مانور بیشتری به انجام عملیات شستشو بپردازید.

جهت خواندن مقاله، برای خرید شیرآلات به چه نکانی باید توجه کرد. کلیک کنید.

 

کاربرد شیرآلات فنری و شلنگدار

به طور دقیق، کاربرد شیرآلات شلنگدار گسترده‌تر از باقی مدل‌های موجود در بازار است. یکی از دلایل کاربردی بودن این مدل، خارج شدن آن از محل قرارگیری خود و استفاده در اطراف سینک ظرفشویی است. باید به این نکته نیز توجه کنید که شیرآلات فنری، دارای علمک بلندتر، اما لوله کوتاه‌تر هستند و تنها سینک ظرفشویی را پوشش می‌دهد. در موضوع سهولت استفاده نیز، شیرآلات شلنگدار دارای اولویت هستند. چرا که همانطور که گفتیم، به راحتی از فیکسچر جدا می‌شوند و قدرت مانور بیشتری به مصرف کننده می‌دهد.

 

شیرآلات آشپزخانه فنری و شلنگدار، ویژگی ها و تفاوت ها

شیرآلات آشپزخانه فنری و شلنگدار، ویژگی ها و تفاوت ها

 

ظاهر و ساختار شیرآلات فنری و شلنگدار

شیرآلات فنری، ظاهری بزرگتر دارند و باری سینک‌های بزرگ مناسب محسوب می‌شوند. در نقطه مقابل آن، شیرآلات شلنگدار قرار دارند که فضای کمتری را اشغال می‌کنند و مناسب فضاهای کوچک نیز هستند. شیرآلات فنری، معمولا تنظیمات متفاوتی برای پاشش آب هستند و از آنجایی که علمک آنها قوس بیشتری دارد، برای سینک‌های دارای لگن ظرفشویی عمیق، مناسب‌تر است. در غیر این صورت موجب پاشیدن آب به فضای اطراف می‌شوند. این موارد درد صورتی است که شیرآلات شلنگدار از این مشکلات به دور هستند.

طول عمر شیرآلات شلنگدار و فنری

در موضوع طول عمر، شیرآلات فنری در مقایسه با شیرآلات شلنگدار، عمری طولانی‌تر دارند. علت این موضوع این است که شیرآلات شلنگدار به علت بیرون کشیده شدن مکرر، ممکن است با سرعت بیشتری به سمت استهلاک و خرابی بروند و نیاز به تعمیرات پیدا کنند.

 

شیرآلات آشپزخانه فنری و شلنگدار، ویژگی ها و تفاوت ها

شیرآلات آشپزخانه فنری و شلنگدار، ویژگی ها و تفاوت ها

 

فشار آب شیرآلات فنری و شلنگدار

باید نوع شیرآلات خود را با توجه به منطقه محل زندگی خود انتخاب کنید. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که فشار آب کمی دارد، بهتر است که از شیرآلات شلنگدار استفاده نکنید و به شیرآلات فنری به چشم یک گزینه بهتر نگاه کنید.

تفاوت قیمت شیرآلات فنری و شلنگدار

در این نوع از شیرآلات، تفاوت قیمت چندانی وجود ندارد و به طور کلی، همه چیز به توقع و نیاز شما، بستگی دارد. بیشتر تفاوت قیمت بستگی به جنس، نوع شرکت سازنده و داخلی و خارجی بودن شیرآلات دارد. اگر تمایل داشته باشید که در سینک خود، شیر‌آبی داشته باشید که مجهز به نور ال ای دی است، مسلما باید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید.

 

شیرآلات آشپزخانه یکی از مهم‌ترین وسایل آشپزخانه به‌شمار می‌رود. در‌واقع انتخاب نوع شیرآلات بسیار مهم است. در انتخاب شیرآلات شما علاوه بر زیبایی باید به نوع جنس و برند آن توجه کنید. شیرآلات فنری و شیرآلات شلنگدار دو نوع از شیرآلات مدرنی است که این روزها در بسیاری از خانه‌ها مشاهده می‌کنیم. در این مقاله ما شیرآلات آشپزخانه فنری و شلنگدار، ویژگی ها و تفاوت ها را اشاره کردیم. در صورتی‌که شما قصد خرید شیرآلات آشپزخانه دارید می‌توانید با کارشناسان برترساوان در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *